Coming Soon ™

Ankieta: Czy chcesz mieć możliwość spotkania Evokera/zdobycie totemu?
Tak, szczególnie tak jak w temacie.
66.67%
4 66.67%
Tak, lecz w inny sposób.
0%
0 0%
Nie, nie chcę/niepotrzebna mechanika.
33.33%
2 33.33%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Inny pomysł na Totemy Nieśmiertelności.
#1
Witam,
otóż od jakiegoś czasu (od marca?) miałem pomysł na uporanie się z problemem braku totemów. Nie dzieliłem się z nim, gdyż zapominałem o tym napisać i miałem wątpliwości co do jego realizacji, lecz chyba to ostatnia chwila na możliwośc przedstawienie mojego pomysłu na forum.

Pomysł wygląda inaczej, niż przedstawiony w wątku nt. owego itemka. Tutaj zamiast nowego craftingu, byłaby możliwośc spotkania moba z tym itemem - Evokera. Zabicie Evokera byłoby zbyt łatwe, więc w propozycji mob ten miałby wsparcie w postaci grupy Vindicatorów. Szczegóły:

1. Formacja.
W takiej grupie byłoby ok. 6-8 Vindicatorów i 1 Evoker. Evoker byłby otoczony Vindicatorami tworząc wokół niego żywą tarczę.

2. Spawn.
Moje sugestie. Nie wiem czy w ogóle będą możliwe do zrealizowania, ale nic nie szkodzi w napisaniu tutaj.
- Rare random spawn - taka grupa pojawiałaby się z częstotliwością konnych szkieletów.
- Rajd - Grupa Evokera pojawiałaby się atakując duże wioski z Villagerami. Wioska taka powinna mieć min. 20 osadników. Spawn Grupy możliwy by był jedynie na poziomie 60 - 80 i na powierzchni.
- Zbudowanie totemu - nie mam propozycji jaki to mógłby być totem. Po aktywowaniu go, na obszarze 50 kratek od niego powinna pojawić się owa grupa. Wymagania spawnu takie same jak w przypadku rajdu, czyli poziom 60-80 i na powierzchni. Taka grupa powinna być silna, gdyż jest to w 100% zamierzone działanie gracza.
- Budowa Mansionów - tutaj to już w kwestii graczy. Na biomach z Lasem Ciemnych Dębów można zainicjować zbudowanie struktur podobnych do Woodland Mansion. Coś jak budowanie domków dla ptaszków. Szczegóły poniżej.

3. Drop.
Standardowy. Można jedynie się zastanowić nad % szansy dropu totemu, ze względu na nieprzewidywalną częstotliwość spawnu drużyny. Ewentualnie można dodać jakieś trochę atrakcyjniejsze dropy z Vindicatorów.

4. Custom Mansion.
Proponowane zasady:
- budynek może być wykonany przez wiele osób, ale końcowo cuboid może posiadać tylko jedna osoba (w tym 0 mieszkańców).
- budynek musi być otwarty, a każde pomieszcze powinno być dostepne dla innych.
- dozwolonym jest zbudowanie tylko ender chesta, i tylko z flagą używanie:tak.
- brak dodatkowych skrzyń i innych pojemników.
- budynek powinien się składać z przynajmniej 2 poziomów.
- zabronionym jest zbudowanie jakikolwiek mechanizmów, choćby z przycisku i drzwi.
- Budynek powinien wyglądać jak z Vanilli -> http://minecraft.gamepedia.com/Woodland_mansion
- właściciel budowy jest ozobwiązany do zachowania bryły budynku w nienaruszonym staniem od ogłoszenia ukończenia budynku.
- (miejsce na wasze proponowane podpunkty).

Mechanika budynku:
- Normalna zasada spawnu Vindicatorów. Przy ilości X zabitych Vindicatorów spawni się 1 Evoker.

W sumie tyle.
Zapraszam do udziału w dyskusji. :)


#2
Zbyt skomplikowane, nie sądze żeby Libter z takim czymś dał rady :V


#3
Za skomplikowane, crafting prostszy, ale nadal wystarczająco drogi (przynajmniej ten mój).


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#4
(20.04.2017, 15:31)Jqmey napisał(a): Za skomplikowane, crafting prostszy, ale nadal wystarczająco drogi (przynajmniej ten mój).

Można nieco uprościć ale jednocześnie zachować ten sposób - crafting jest zdecydowanie nudniejszy :)


#5
(20.04.2017, 16:03)BoroJolo napisał(a): crafting jest zdecydowanie nudniejszy

Sposób, który zaproponowałem, wcale nie jest nudny.

  1. Ulepszone złote jabłko trzeba znaleźć, nie jest wcale takie częste.
  2. Po oddechy smoka trzeba udać się do Endu i zabić smoka.
  3. Po płomienne różdżki trzeba udać się do netherowej twierdzy i znaleźć Płomyki.
  4. Brodawki też trzeba znaleźć w twierdzy.
  5. Łze ghasta i jasnopył trzeba znaleźć w Netherze.
  6. Błyszczący arbuz trzeba zrobić z arbuza i samorodków złota.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#6
Rajdowałbym, jestem na tak <3


#7
Ja na nie bo ulepszone jabłko jest naprawdę rzadkie i za drogo to wyjdzie może zastąpić to elytra albo głowa jakiegoś moba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


#8
@up

[Obrazek: comment_4ndWTCd36Pb1Ekfnp8epYaJoEGklgBOj.gif]

Wiem, że double post, ale...

Uważam, że jednak przydadzą się rajdy lub spawny Illlagerów, ponieważ dzisiaj wyszedł snapshot z nowym mobem - Illusionerem. Chyba będzie z woodland mansion.

#offtop Co do moba, to chyba Mojang się wzorował na pewnym spellu z pewnego uniwersum, a dokładniej z D&D a tym spellem prawdopodobnie jest "Lustrzane Odbicie" tylko bez rozmycia.


#9
Sposoby spawnu:
  • Rajd odpada ze względów technicznych. 
  • Rare random spawn możliwy jest na bazie szansy podmiany jakiegoś moba (np. creepera) na evokera z vindicatorami. 
  • Przywołanie po zbudowaniu totemu również jest możliwe.
Niestety evoker atakuje graczy, wieśniaki i żelazne golemy w promieniu 16 kratek (http://minecraft.gamepedia.com/Evoker#Behavior), więc pozwolenie na jego spawn, a zwłaszcza przywoływanie mogłoby być dosyć ryzykowne.

Najciekawszym sposobem wydaje się budowa custom mansionów z nieco zmienionymi zasadami (np. brak posiadaczy cuboida po otwarciu i brak obowiązku udostępniania budowli dla wszystkich) - tylko czy warto tworzyć je dla zaledwie jednego totemu?


#10
(23.04.2017, 13:23)Libter napisał(a): Najciekawszym sposobem wydaje się budowa custom mansionów z nieco zmienionymi zasadami (np. brak posiadaczy cuboida po otwarciu i brak obowiązku udostępniania budowli dla wszystkich) - tylko czy warto tworzyć je dla zaledwie jednego totemu?

Nie, dlatego łatwiej po prostu wprowadzić crafting.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#11
również uważam, że lepiej zrobić po prostu crafting totemów nieśmiertelności lub co najwyżej przywoływanie evokerów.


#12
(23.04.2017, 13:23)Libter napisał(a): Najciekawszym sposobem wydaje się budowa custom mansionów z nieco zmienionymi zasadami (np. brak posiadaczy cuboida po otwarciu i brak obowiązku udostępniania budowli dla wszystkich) - tylko czy warto tworzyć je dla zaledwie jednego totemu?
Nie. Lepiej zbudować mały totem (coś typu sposobu zrespawnowania withera) niż jakiś gigantyczny domek dla jednego totemu nieśmiertelności.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#13
(23.04.2017, 14:03)Norbi napisał(a): Lepiej zbudować mały totem (coś typu sposobu zrespawnowania withera) niż jakiś gigantyczny domek dla jednego totemu nieśmiertelności.
(20.04.2017, 14:48)Atukam72 napisał(a): Mechanika budynku:
- Normalna zasada spawnu Vindicatorów. Przy ilości X zabitych Vindicatorów spawni się 1 Evoker.
Czyli budynek umożliwiałby wielokrotne pozyskiwanie totemów.


#14
Dodam od siebie tyle, że zaproponowałem custom mansiony, z tego powodu, by gracze mogli się wykazać budownictwem + żeby uniknąć kolejnej receptury (żeby to nie wyglądało tak, że siedzeneim w domu, z pewnymi zasobami, można było scraftować wszystko, co jest w grze) + fajna atrakcja serwera.


#15
(23.04.2017, 18:54)Atukam72 napisał(a): Dodam od siebie tyle, że zaproponowałem custom mansiony, z tego powodu, by gracze mogli się wykazać budownictwem + żeby uniknąć kolejnej receptury (żeby to nie wyglądało tak, że siedzeneim w domu, z pewnymi zasobami, można było scraftować wszystko, co jest w grze) + fajna atrakcja serwera.

Chodzi o to, że prawie nikt nie będzie chciał się aż tak męczyć aby zdobyć totemy nieśmiertelności, to aż tak przydatny przedmiot nie jest.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#16
@Atukam72 masz pomysły na jeszcze jakieś przedmioty (zwłaszcza nieodnawialne) możliwe do zdobycia dzięki wybudowanym mansionom?


#17
@Libter Nope, przecież nie ma za bardzo "nieodnawialnych" itemów. Jedynie co tutaj pasuje to enchantowane jabłko... ale to chyba za dużo.

Dodam tyle, że totemy to jedna sprawa, ale mansiony oferują też iron itemy i emeraldy.


#18
Koncepcja budowy struktur z MC i nadawaniu im funkcjonalności przez serwer jest bardzo ciekawa, jednak w tym przypadku nie ma wystarczającej motywacji dla graczy - na razie totem będzie można zdobyć w wyniku craftingu, a propozycję niestety odrzucam.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości