Coming Soon ™

Ankieta: Czy powinno być takie coś wprowadzone
Tak
71.43%
5 71.43%
Nie
28.57%
2 28.57%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ścięcie drzewa... w inny sposób
#1
Pytanie... czy jest taka możliwość, aby można było ściąć drzewo... podcinając tylko jego pień? Jeżeli jest to prosze o dyskusje na ten temat... czy powinno być coś takiego wprowadzone?


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#2
Żeby drewno nie miało wartości? Nie...


#3
w jakim sensie?


#4
(12.03.2017, 20:11)RycerzJanek napisał(a): w jakim sensie?

Zbyt szybko by się je pozyskiwało, co oznacza że spadła by jego cena.

Sposób jest realistyczny, jednak zbyt ułatwia grę.
Chyba, że była by użyta modyfikacja, która zmienia długość niszczenia pienia do ilości drewna w całym drzewie.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#5
@Norbi sposób jest co najwyżej pseudorealistyczny - realistyczne drzewo upada na ziemię w całości i nadal wymagane jest pocięcie go na kawałki.


#6
(12.03.2017, 22:14)Libter napisał(a): @Norbi sposób jest co najwyżej pseudorealistyczny - realistyczne drzewo upada na ziemię w całości i nadal wymagane jest pocięcie go na kawałki.
<pewien link> jest takie cudeńko :P


[Obrazek: fElmNP7.png]
#7
Mi się wydaje że jest nieco inaczej, z pilarkami Stihl:


#8
(12.03.2017, 22:16)Norbi napisał(a): <pewien link> jest takie cudeńko :P
Dzięki C: Szukałem kiedyś podobnych rozwiązań ale były zbugowane, jeśli wszystko tym razem wszystko zadziała istnieją całkiem spore szanse, że to rozwiązanie znajdzie się na serwerze.


#9
O ile będzie działało z 1.11 :/
Ewentualnie ze Stihlem spróbować, chyba jest realistyczne xD


#10
Możliwość wytworzenia czterech desek z jednego bloku drewna jest wystarczającym ułatwieniem, nie potrzeba kolejnych "żeby drewno nie miało wartości".
Zostanie natomiast rozważone opadanie drzewa na bok po ścięciu pierwszego bloku co dodałoby trochę realizmu oraz automatycznie rozwiązało problem drzew wiszących w powietrzu, w takiej formie akceptuję.


#11
Oby nie zadziałało - mogłoby utrudnić ścięcie wysokich drzew typu dżunglowe/świerkowe


#12
Podawane w temacie rozwiązania powodujące opadanie drzew na bok są mocno zbugowane nawet po wdrożeniu poprawek, więc propozycja nie wejdzie w życie dopóki czegoś nie wymyślę lub nie znajdę.

@CzarnyRedziu w jaki sposób utrudniałoby to ścinanie dużych drzew?


#13
Odrzucam - z powodu ograniczeń mechaniki MC nie ma sensownych rozwiązań na opadanie drzew, a automatyczne ścinanie całego jest wykluczone.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości