Coming Soon ™

Ankieta: Czat lolakny
Tak, świetny pomysł!
42.86%
6 42.86%
Tak ale w innym stylu realizacji
21.43%
3 21.43%
Nie, jest to niepotrzebne.
35.71%
5 35.71%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[v2.1.8] Czat Lokalny
#1
Myślę że przy takiej ilości graczy na serwerze jak i ich rozmieszczeniu na całej mapie, warto by wprowadzić czat "lokalny".
Przykładowo, obejmował by on x kratek od miejsca w którym się aktualnie znajduje dany gracz. Po przez "!" przed wiadomością, wiadomość wysyłała by się tylko do graczy w określonym obrębie kratek. Ułatwi to komunikacje pomiędzy graczami w pobliżu.

 
Jeżeli macie pomysł na modernizacje tej propozycji oczywiście temat otwarty.


[spoiler]
[Obrazek: BzSPGL9.png]
[/spoiler]
#2
Ustalenie promienia: /promien <promień>


#3
Ja piszę długi artykuł, a w trakcie ktoś mnie wyręcza...

./l <promień> Wiadomość

Przydało by się jakieś wyróżnienie tych wiadomości, albo dodanie drugiej lokalnej komendy np. /ogl <promień> Wiadomość, która by służyła do ogłoszeń. Ze względu na spam, ogłoszenia powinny by być dozwolone co ok. 90 sekund (że ogłoszenia, były by czerwone, albo coś)


Musi też być ograniczenie, żeby ktoś nie pisał /l 1000 Wiadomość którą wszyscy zobaczą, ale niech im się napisze że "lokalna"

Tak, trochę za dużo piszę... Ale już ostatnia wiadomość. To ma ogromną liczbę zalet! A wad... Ja żadnej wady nie widzę, jedynie spam, ale na to już znajdziemy sposoby... Może jakieś głosowanie mute'owe jak było proponowane w innym temacie... Albo coś zupełnie innego... Spam musi być karany, lub przynajmniej wyciszany


#4
A tak w ogóle, to dzisiaj chciałem kupić jedzenie, i dostałem propozycję 2000 kratek ode mnie xD

Ta ja będę wciskał F5 i czekał aż ktoś coś napisze


#5
Ja jestem za. 
Czat lokalny przydaje się gdy jakiś szyba, papjer i inni budują domek ale nie mają jak pisać do siebie na pw to piszą na globalnym.

Można zrobić, że zamiast wykrzyknika przełącza się kanały komendą /kanał <lokalny|globalny>. Promień lokalnego to 200 kratek.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#6
Miały być czaty drużynowe jeszcze za czasów sv.******.** :V


#7
Pomysł z kanałami świetny. Jednak zasięg lokalnego powinien być do wyboru


#8
Spróbuję dodać coś od siebie do tematu, odpowiadając każdemu z osobna nt. wymienionych pomysłów.

do @zizik :
! z perspektywy twojej i twoich rozmówców dalej będziecie mieli "spam" z czatu globalnego, a rozmówcy z czatu globalnego nie będą widzieli waszych wiadomości (chyba że są blisko was). Nie wiem co mogłoby to w sumie wnosić, ponieważ "spamerzy" i tak i tak będą pisali na globalu, bo dodawanie znaczka "!" to będzie i tak zbyt duży wysiłek. Przecież większość z nich nie korzysta nawet z privów.

do @NoobLenny ( ͡° ͜ʖ ͡°) :
Więcej pisania niż w pomyśle wyżej. Jeszcze mniej osób z tego skorzysta. xd

do @kubaoa :
Pisanie ogłoszeń na lokalnym? "Hej, chciałbym coś ogłosić, więc użyję tej komendy, by mniej osób widziało moje ogłoszenie." Co? xDD
co do /l promień wiadomość, to jak wyżej. I proszę o napisanie zalet, bo ja żadnych nie widzę. Może jestem ślepy?

do @Norbi :
Kanały zostały już przedyskutowane i nadal nie ma żadnego pomysłu na zwalczenie waszych "spamerów", bo uwaga!: ich zwykle ciężko przekonać do zmian. Szczególnie w czymś tak prostym jak czat. Z tego co wiem, to Discord chyba ma kanały. Wiem, że ciężko się przełączać między oknami, bo tab na klawiaturze jest daleko, ale spróbujmy skorzystać z tego co mamy. A może ożywią się nawet kanały głosowe?

Osobiście uważam, że komplikowanie tak prostej rzeczy, jak czat w grze, jest zbędne. Mamy komunikator Discord, może dostosować /m do rozmów z kilkoma osobami na raz oraz jest taka pewna komenda, która może naprawdę ułatwić życie w niesamowity sposób - /ignore. Jeżeli jest jakiś spamer, którego nie lubimy, bo pierdzieli o wieśniakach 1000 razy na godzinę, bądź od 2 tygodni na czacie wysyła tylko "kto soj??!!!!11", to można wpisać /ignore <nick> i mamy z głowy. Dodawanie takich rzeczy jak czaty lokalne czy kanały czatowe w grze, zmusi wszystkich graczy do dostosowania się, i by musieli to zrobić, bo przeszkadzają wam typki. No i kolejny straszak na newbie.


#9
(27.02.2017, 13:28)CzarnyRedziu napisał(a): Miały być czaty drużynowe jeszcze za czasów sv.******.** :V

I były, tylko wątpię w wprowadzenie tutaj drużyn.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#10
Tak jak pisał @NoobLenny - najlepiej by było, gdyby promień można było ustawić wcześniej, a nie za każdym razem go wpisywać w komendzie. A wysyłanie wiadomości lokalnych poprzez pisanie z wykrzyknikiem na początku.

Kod:
/ustawpromien <promien>

Skrócona wersja:

Kod:
/upr <promien>


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#11
do @Atukam72

(27.02.2017, 16:07)Atukam72 napisał(a): do @kubaoa :
Pisanie ogłoszeń na lokalnym? "Hej, chciałbym coś ogłosić, więc użyję tej komendy, by mniej osób widziało moje ogłoszenie." Co? xDD
co do /l promień wiadomość, to jak wyżej. I proszę o napisanie zalet, bo ja żadnych nie widzę. Może jestem ślepy?
Chodzi o to: "Chcę kupić dwie krowy, więc użyję czatu lokalnego, bo nie chcę żeby mi ktoś 2000 kratek stąd nie pisał, że mi sprzeda, a później się okaże, że muszę przejść 2000 kratek, w trakcie zginę ze 3 razy, a później muszę wracać to 2000 kratek, i to z krowami... Ginąc siedmiokrotnie, a za 5 razem ktoś mi ukradł ity..."
I pierwsza zaleta: ułatwienia handlu, masz wyżej.
Druga: Jak mamy spotkanie ze 4 sąsiadów, albo znajomi robią wspólne przedsięwzięcie
(26.02.2017, 20:56)Norbi napisał(a): Czat lokalny przydaje się gdy jakiś szyba, papjer i inni budują domek ale nie mają jak pisać do siebie na pw to piszą na globalnym.
Trzecia: Organizuję zbiórkę wełny i barwników, na wielki pomnik, to chętniej pomoże mi ktoś kto będzie widział później ten pomnik niż ktoś, kto tylko straci wełny... Dlatego piszę na lokalnym, promieniu ok. 350, "Czynem zbudujemy pomnik czegoś tam!!! Organizuję zbiórkę wełny i barwników"

Zalety można wymieniać w nieskończoność, a jeśli @Atukam72 ma problem, to proszę, wymieniać wady, proszę...
Domyślnie jest normalny czat... Prawdopodobnie będzie wybór promienia... Możliwe kanały ułatwią pracę leniom... Gdzie wady? Ale jak znajdziecie, to proszę, wymieniajcie...
Mam tylko jedną wadę...
Bardzo prawdopodobny lokalny spam...
Ale mamy rozwiązanie...
Wystarczy, żeby /ignore działał na localu, albo żeby było /localignore albo coś takiego...
Chciałbym też, aby była górna granica promienia wiadomości lokalnych, np. 700 kratek... Żeby nie było czegoś takiego "Piszę wiadomość lokalną o promieniu 3000 żeby wszyscy ją zobaczyli, ale ma im pisać że 'lokalna'..."
Znajdujcie wady, proszę, razem wymyślimy jakieś rozwiązanie!
Więc proszę, nie piszcie
(27.02.2017, 16:07)Atukam72 napisał(a): Proszę o napisanie zalet, bo ja żadnych nie widzę
A wady, to już pisałem, znajdziemy wadę, to i rozwiązanie... Szukamy wad!

Tylko musi być całość napisana w /pomoc
I zgadzam się z Jqmey'em, lepiej ustawić raz, a dobrze


#12
Lepiej jednak będzie bez wyróżniania wiadomości lokalnych, bo dzięki temu nie będzie takich nadużyć o jakich ty piszesz.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#13
do @kubaoa :

Twoje argumenty są... dziwne.
Przykład z krowami - to nie jest wina czatu globalnego, że znajdujesz sprzedawcę krów 2k kratek od ciebie. To jest wina waszego położenia, braku podażu w twoim regionie, ale nie braku czatu lokalnego. W tym przypadku czat lokalny miałby być niby takim magicznym narzędziem, który zmobilizuje osoby niezainteresowane w handel, do podjęcia się sprzedaży swoich krów. No jak? xD Jak ktoś nie sprzedaje krów, to nie sprzedaje krów i tyle. xd

Taki mały tip: Jest coś takiego jak Nether, który dzieli odległość między miejscami przez 8. W tym przypadku 2000 : 8 = 250 kratek. Czy to nie jest lepsze wyjście? Jest w Netherze cała sieć portali i chyba każdy większy gracz ma swój portal, który jest podłączony do dróg. Ba! Jest tam mniej agresywnych mobów, więc może zginiesz mniej razy lub wcale, jeżeli zadbasz o bezpieczeństwo.

Nie widzę żadnej zalety w ułatwieniu handlu, tylko ograniczanie zasięgu ogłoszeń handlowych, a transport dóbr jest wciąż ułatwiany drogami, siecią portali, budowaniem centr handlowych i mobilnymi środkami komunikacji (konie, elytry), więc te 2k nie problem przebyć.

Kolejna sprawa:
Cytat:Druga: Jak mamy spotkanie ze 4 sąsiadów, albo znajomi robią wspólne przedsięwzięcie

Są dwa wyjścia:
1. Dodana zostanie komenda do czatu lokalnego i edukujecie tamtych do korzystania z lokalnego czatu. Jak? Przymus bo kick/ban? Za to, że piszą na czacie i nie dodali "!" czy "/jakaś_tam_komenda" czy o zgrozo "/jakas_tam_komenda + promień_wyslanej_wiadomosci".

2. Zmieniona zostanie zasada pisania na czacie - bez komend będzie pisanie na czacie lokalnym, a z "!" na globalnym. Wynikiem będzie to, że "znajomki" nie będą słyszalne, ale zrobicie burdel, który będzie się odkręcało tygodniami, bo każdy teraz pisze na globalu. Po takich zmianach będzie fala oburzenia, że ludzie nie widzą co piszą miedzy sobą. Będzie trzeba ciągle tłumaczyć jak pisać na nowym globalu. I na co to? Żeby nie patrzeć co papjer pisze? /ignore i po sprawie. Robienie aktualizacji pod małe grupki, które mogą jutro nie grać, jest co najmniej głupie.

Trzecia omawiania sprawa: zbiórki.
To samo co wyżej z handlem krowami. To, że jest czat lokalny, nie zmobilizuje nikogo z samej zasady, do skłonności altruistycznych. To jest na poziomie ułomności porównywalnej z pisaniem ustawy o zniesieniu ubóstwa.

A może coś nie rozumiem. @kubaoa weź mi wytłumacz, tak od początku do końca, w jaki sposób ktoś miałby być aktywnym handlarzem/darczyńca dzięki czatu lokalnemu, jeżeli na globalnym nie jest aktywny?


#14
wg mnie... ten chat lokalny... przyniesie tutaj reklamy innych serwerów... nic więcej...


#15
Może zamiast chatu lokalnego wprowadzić na potrzeby handlu odpowiedni tag (np. [kratki]) na chacie wyświetlający każdemu z odbiorców jego odległość do nadawcy wiadomości?


#16
... niezły pomysł... ale myśle że lepiej by było jeszcze do tego dodać kierunki świata... w sensie... wyswietla każdemu z odbiorców odległość od nadawcy wiadomości i do tego w którym kierunku trzeba iść... czy na północ czy na południe...
bo wiesz... na co komu ilosc kratek od nadawcy... jak i tak nie wiadomo w którą strone iść


#17
(12.03.2017, 17:51)RycerzJanek napisał(a): na co komu ilosc kratek od nadawcy... jak i tak nie wiadomo w którą strone iść
Można połączyć to z [pos], zalety wyświetlania liczby kratek były już opisywane:
(28.02.2017, 10:20)kubaoa napisał(a): Chodzi o to: "Chcę kupić dwie krowy, więc użyję czatu lokalnego, bo nie chcę żeby mi ktoś 2000 kratek stąd nie pisał, że mi sprzeda, a później się okaże, że muszę przejść 2000 kratek, w trakcie zginę ze 3 razy, a później muszę wracać to 2000 kratek, i to z krowami... Ginąc siedmiokrotnie, a za 5 razem ktoś mi ukradł ity..."
I pierwsza zaleta: ułatwienia handlu, masz wyżej.
Druga: Jak mamy spotkanie ze 4 sąsiadów, albo znajomi robią wspólne przedsięwzięcie
Trzecia: Organizuję zbiórkę wełny i barwników, na wielki pomnik, to chętniej pomoże mi ktoś kto będzie widział później ten pomnik niż ktoś, kto tylko straci wełny... Dlatego piszę na lokalnym, promieniu ok. 350, "Czynem zbudujemy pomnik czegoś tam!!! Organizuję zbiórkę wełny i barwników"


#18
Zdecydowanie zgodzę się z @Atukam72 - przy obecnej skali pomniejsze chaty nie są potrzebne, a nawet mogą okazać się szkodliwe. Na potrzeby sprawnego handlu i innych działań zostaną natomiast dodane usprawnienia (prawdopodobnie nowy tag na chacie) pokazujące liczbę kratek od wysyłającego wiadomość.


#19
(27.02.2017, 13:28)CzarnyRedziu napisał(a): Miały być czaty drużynowe jeszcze za czasów sv.******.** :V

Ancap? :P


#20
(29.03.2017, 13:41)NoobLenny ( ͡° ͜ʖ ͡°) napisał(a): Ancap? :P
sv.skript.pl :P 

Tag pokazujący odległość w kratkach od nadawcy wiadomości pojawi się w v2.1.8 jako [dis].


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości