Coming Soon ™

Janusze biznesu
#1
Można tu wypisywać januszy biznesu - temat nie ma na celu nikogo obrazić.

Poniżej cała lista:
  1. zizik:
    • sprzedaje stack trzciny za 10$ [cena innych: ok. 2$/stack]
    • sprzedaje pół stacka papieru za 10$
  2. Hekutoki:
    • sprzedaje stack żelaza za 50$ [cena innych: ok. 32$/stack]
  3. NoobLenny:
    • sprzedaje stack redstone za 10$ [cena innych: ok. 1$/stack]
  4. Libter:  :)
    • sprzedaje stack strzał za 16$ [cena innych: ok. 4$/stack]
    • sprzedaje stack kości za 16$ [cena innych: ok. 4$/stack]


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#2
Myślałem, że w takim temacie będzie można się spotkać z listą znacznie zaniżonych cen względem rynkowych, a nie zwykłym czepialstwem czego rażącym przykładem jest:
(20.02.2017, 17:24)Norbi napisał(a): Hekutoki:
  • sprzedaje stack żelaza za 50$ [cena innych: ok. 32$/stack]
[spoiler]
Mniej niż jeden złoty orzeszek za jedną sztabkę żelaza to nadal normalna cena, podasz współrzędne sklepów gdzie można kupować po pół orzeszka za sztabkę (32$/stack)? :>
[/spoiler]


Odpowiedz
#3

  1. xNorbi i jahumen
    • sprzedają oddech smoka za 50$ [cena innych: ok. 15$/jeden]

(20.02.2017, 17:29)Libter napisał(a): Myślałem, że w takim temacie będzie można się spotkać z listą znacznie zaniżonych cen względem rynkowych, a nie zwykłym czepialstwem czego rażącym przykładem jest:
(20.02.2017, 17:24)Norbi napisał(a): Hekutoki:
  • sprzedaje stack żelaza za 50$ [cena innych: ok. 32$/stack]
[spoiler]
Mniej niż jeden złoty orzeszek za jedną sztabkę żelaza to nadal normalna cena, podasz współrzędne sklepów gdzie można kupować po pół orzeszka za sztabkę (32$/stack)? :>
[/spoiler]

U mnie i u Rukiba stack za 20$.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#4
(20.02.2017, 17:33)Jqmey napisał(a): U mnie i u Rukiba stack za 20$.
Biorę wszystko! Współrzędne proszę podesłać na PW.

6. xNorbi i jahumen:
  • Sprzedaż informacji o sposobie zdobywania elytry, który był powszechnie znany po kilku godzinach za ponad 6000$.


Odpowiedz
#5
(20.02.2017, 17:35)Libter napisał(a):
(20.02.2017, 17:33)Jqmey napisał(a): U mnie i u Rukiba stack za 20$.
Biorę wszystko! Współrzędne proszę podesłać na PW.

6. xNorbi i jahumen:
  • Sprzedaż informacji o sposobie zdobywania elytry, który był powszechnie znany po kilku godzinach za ponad 6000$.

Żeby wiedzieć gdzie jest mój sklep wystarczy czytać forum. Żeby znaleźć sklep Rukiba wystarczy rozejrzeć się po ch.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#6
(20.02.2017, 17:43)Jqmey napisał(a): Żeby wiedzieć gdzie jest mój sklep wystarczy czytać forum. Żeby znaleźć sklep Rukiba wystarczy rozejrzeć się po ch.
Pytałem, bo ostatnio w Twoim sklepie w CH nie było ani jednej sztabki ;)
W każdym razie dziękuję za informację - idę kupować.

EDIT #1: A jednak sklep już pusty, a u Hekutoki nadal pełno :P
EDIT #2: Sklep Rukiba również pusty.


Odpowiedz
#7
gelo1238 - sprzedaje tanio skórę przez co sklep jest wiecznie pusty.


Odpowiedz
#8
xNorbi i Jahumen - janusze z żydowskimi korzeniami. Zarobili 10k w dniu aktualizacji 2.1.5 na naiwnych graczach, sprzedając zawyżone cenowo itemy i "recepture" która wyszła na jaw po paru godzinach. I jeszcze Norbik śmie zakładać temat szkalujący innych graczy, bo nie ogarniają rynku co do dolara. No ja p13rd0l3.


Odpowiedz
#9
(20.02.2017, 22:56)Atukam72 napisał(a): Zarobili 10k w dniu aktualizacji 2.1.5 na naiwnych graczach
Nie 10k, tylko łącznie max 6.
(20.02.2017, 22:56)Atukam72 napisał(a): na naiwnych graczach, sprzedając zawyżone cenowo itemy i "recepture"
Heku kupiła to za 6k, ale jak receptura wyszła na jaw - chcieliśmy zwrócić pieniądze - nie chciała.
Reszta pieniędzy z oddechów smoka.
(20.02.2017, 22:56)Atukam72 napisał(a): I jeszcze Norbik śmie zakładać temat szkalujący innych graczy
szkalować = mówić o kimś nie prawdę. gdzie tak piszę?
(20.02.2017, 22:56)Atukam72 napisał(a): nie ogarniają rynku
Ogarniają, ogarniają. To oni raczej chcą zarobić sprzedając graczom którzy nie rozejrzą się po całym CH.

W pierwszym poście jest napisane - temat nie ma na celu nikogo obrazić.
Poprosiłem Libtera o usunięcie tematu - nie chciał, bo stwierdził że potrzeba temat o sklepach


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#10
U Rukiba wykupiłem całe żelazo (jakieś ~15 stacków - jak nie więcej) przy początkowej cenie 10$/ stack. Teraz jak zmienił cenę na 20$ to i tak wykupuję - jak jest dostępne :)

7. xNorbi
  • sprzedaż elytry za 1200$ (?) lub 5 stacków żelaza (= ~100$ xD)


Odpowiedz
#11
@Norbi

1. Z 10k to była opinia jednej osoby, która pewnie to przeczyta. Nie uwierzę, że jedynym waszym klientem była Heku, bo spamiliście wtedy cały dzień.
2. Sprawa znaczenia słowa "szkalować" - «mówić o kimś lub o czymś źle» (źródło sjp.pwn.pl). Wytykanie niekonkurencyjnych cen osobom, które takie nałożyły, by se pośmieszkować, to jest to forma szkalowania. Wnioski same wychodzą, gdy się wspomni o jakiejś głupiej cenie nieogarniętego w temacie gracza.
3. Kwestia świadomości graczy nt. rynku - Norbi, wyjdź z centrum to zobaczysz sklepy, w których marchewka kosztuje 5$. Sztuka. To jest skrajny przykład, ale jest wiele sklepów, co mają słabe ceny. I jaki byłby powód celowego powiększania cen? By zarobić na newbie, co większość nie ma nawet grosza? Dla trollingu? A może performance?
4. Zawsze temat można zmienić na np "promocje graczy" gdzie by się pisało swoje oferty promocyjne (np pozbycie się balastu ze skrzyn), jeżeli naprawdę potrzeba tematu o sklepach.

#Edit
I ta nowa moda "pseduoprawna": Temat/flim/utwór nie ma celu nikogo obrażać. Jak dam ci wpierdziel to się wymigam, że mój czyn nie miał na celu nikogo skrzywdzić czy sprawić nikomu bólu.


Odpowiedz
#12
@Libter biznesu - kupuje shulker boxy po 450$/sztuka i chwilę później odsprzedaje je 650$/sztuka.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#13
(20.04.2017, 22:43)Jqmey napisał(a): @Libter biznesu - kupuje shulker boxy po 450$/sztuka i chwilę później odsprzedaje je 650$/sztuka.

Rasowy biznesmen Kappa


Odpowiedz
#14
Ja próbowałem shulkerbox za 700$ sprzedać xD


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości