Coming Soon ™

Ankieta: Czy chcial byś to zobaczyć na serwerze?
Tak. W takiej formie jak jest opisane w temacie
38.46%
5 38.46%
Tak, ale w innej formie niż w temacie (napisz post)
23.08%
3 23.08%
Nie
38.46%
5 38.46%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Zgniłe mięso
#1
Co myślicie o możliwości zamienienia zgniłego mięsa w coś pożyteczniejszego?

Jak by to wyglądało:
przy pomocy 8 sztuk zgniłego mięsa i 1 soli (o tym później) można by było stworzyć jedną sztukę skóry
[Obrazek: 201749.png]


Jak pozyskać sól? Pozyskiwało by się ją kopiąc dioryt (ma on kolor podobny do soli)
Szansa na wypadnięcie soli zamiast diorytu była by taka, jak z flintem w gravelu, czyli:
  • brak fortuny: 10%
  • fortuna 1: 14%
  • fortuna 2: 25%
  • fortuna 3: 100%
  • silktouch: 0%


Mam nadzieję że fajny pomysł na nowe zastosowanie mięsa.
Crafting został zaproponowany przez graczy na serwerze ;)


[Obrazek: fElmNP7.png]
#2
W sumie dobry pomysł, tylko wypadanie soli z fortuną 3 to trochę przesada, proponuje zmniejszyć do 55%.


#3
Tak jak @Heku mówi, trochę op to wypadanie soli z Fortune III...


#4
To nie jest serwer na modach - dodanie nowego przedmiotu z nową teksturą nie jest możliwe. Sposób pozyskiwania także dosyć naciągany, dioryt nie ma chyba żadnych powiązań z solą poza wymienionym w temacie kolorem. O dalszych losach propozycji wypowiem się po uwzględnieniu poprawek.


#5
Jeżeli to sposób na pozyskanie skóry -> hodowla krów i hodowla królików jest tak powszechna, że taki mały tip jest chyba zbędnę.
Jeżeli to sposób na pozbycie zgniłego mięsa -> jest lepszy pomysł, który znajduje się nawet w grze.


#6
Mój pomysł:

- Po przepaleniu w piecu zgniłego mięsa otrzymujemy skórę,

- Po craftingu Norbi'ego (tyle że zamiast soli np. cukier) otrzymujemy zwykłe mięso.

Myślę, że warto dodać coś, do czego będzie można wykorzystać zgniłe mięso, bo tego zawsze jest pełno, a z jedzeniem na początku gry czasem ciężko.


#7
(18.02.2017, 18:15)McShell napisał(a): Mój pomysł:

- Po przepaleniu w piecu zgniłego mięsa otrzymujemy skórę,

- Po craftingu Norbi'ego (tyle że zamiast soli np. cukier) otrzymujemy zwykłe mięso.

Sól raczej nie jest najlepszym pomysłem. Ale cukier... Cukier, jest lepszym pomysłem, ale...
Co cukier ma do mięsa...
Czy mięso się słodzi...
Czy ten serwer, to realizm, czy tylko był...
Czemu nie dodano tu teleportacji...
Żeby był realizm...
Więc, czy ten serwer ma realne craftingi, czy tylko miał...



Ja bym użył może butelki z wodą zamiast cukru czy soli.
A przepalanie to świetny pomysł według mnie.


#8
(18.02.2017, 18:15)McShell napisał(a): Po przepaleniu w piecu zgniłego mięsa otrzymujemy skórę,

Pomysł fajny, aczkolwiek skóry by wtedy było nadmiar na serwerze. Dlatego w craftingu dałem aż 8 sztuk, aby nie było jej tyle.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#9
(20.02.2017, 18:44)kubaoa napisał(a):
(18.02.2017, 18:15)McShell napisał(a): Mój pomysł:

- Po przepaleniu w piecu zgniłego mięsa otrzymujemy skórę,

- Po craftingu Norbi'ego (tyle że zamiast soli np. cukier) otrzymujemy zwykłe mięso.

Sól raczej nie jest najlepszym pomysłem. Ale cukier... Cukier, jest lepszym pomysłem, ale...
Co cukier ma do mięsa...
Czy mięso się słodzi...
Czy ten serwer, to realizm, czy tylko był...
Czemu nie dodano tu teleportacji...
Żeby był realizm...
Więc, czy ten serwer ma realne craftingi, czy tylko miał...



Ja bym użył może butelki z wodą zamiast cukru czy soli.
A przepalanie to świetny pomysł według mnie.

Racja, cukier podałem tylko na przykład, woda lub coś innego też może być :D


(20.02.2017, 18:46)Norbi napisał(a):
(18.02.2017, 18:15)McShell napisał(a): Po przepaleniu w piecu zgniłego mięsa otrzymujemy skórę,

Pomysł fajny, aczkolwiek skóry by wtedy było nadmiar na serwerze. Dlatego w craftingu dałem aż 8 sztuk, aby nie było jej tyle.

No cóż, można by zrobić żeby przepalało się je np. blokiem węgla lub 9 sztukami węgla, ale w sumie crafting nie jest złym pomysłem, trzeba tylko jakiś odpowiedni wymyślić. Nie wiem też, czy jakiś plugin da radę zmienić czas przetapiania itemu.


#10
Wpadłem na pomysł, aby można było przepalać to zgniłe mięso w piecu, ALE...
jedno przepalenie będzie trwało 90 sekund (zwykłe przepalanie trwa 10 sekund) - nie było by tak łatwo i tanio z węglem


[Obrazek: fElmNP7.png]
#11
Skóra jest towarem całkowicie odnawialnym - gracze posiadają hodowle krów i sprzedają ją w odpowiedniej cenie. Dodawanie nowego sposobu/sposobów pozyskania (zwłaszcza bardzo tanich, zgniłe mięso jest traktowane jak śmieć) zwiększa podaż co prowadzi do spadku cen czyli ułatwiania rozgrywki.

Propozycja zostaje odrzucona.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości