Coming Soon ™

Ankieta: Czy uważacie czy respawn przydało by się przebudować lub zbudować od nowa?
Przebudować stary
12.50%
2 12.50%
Nie przebudowywać
12.50%
2 12.50%
Nowy respawn
25.00%
4 25.00%
Brak nowego respawna
50.00%
8 50.00%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Spawn
#1
Spawn

Uważam, że respawn (lobby serwera) jest potrzebny aby zachęcić nowych graczy (większość opuszcza serwer po ok 1 dniu ).  :(


Przebudowa respawna jest konieczna ponieważ:
  • jest nie wykończony.
  • nowy gracz nie wie jak działa serwer.
  • nowy gracz nie zna administracji 
  • nowy gracz nie jest zapoznany z normami jakie obowiązują graczy serwera mc fCraft.
Liczę, że z Waszą pomocą uda mi się nakłonić Administracje do remontu respawnu.
Wszystkim z osobna dziękuję za czas jaki poświęcili na wypełnienie ankiety.


8)
#2
Ankieta trochę bez sensu. Co masz na myśli pisząc "przebudować stary"/ "nie przebudowywać"/"nowy respawn"/"brak nowego respawna", jeśli obecny spawn jest losowy?


#3
@Libter

Może chodziło mu o przebudowanie CAŁEGO Centrum?


#4
Nic nie zrozumiałem. Ogólnie spawna nie było i nie będzie więc nie rozumiem słowa "przebudować stary" jak wiemy teleportujemy się w losowe miejsce co bardziej utrudnia rozgrywke bo tam jesteśmy nie bezpieczni. Najpierw zorganizuj ankieta która będzie pasowała do tematu i w tedy się bardziej wypowiem.


Pozdrawiam Adam!


#5
Bardzo dobrze ze wychodzą bo zwykle są to ludzie z easy hc i tp.


#6
(05.02.2017, 14:20)Atukam72 napisał(a): Może chodziło mu o przebudowanie CAŁEGO Centrum?
Na podstawie wiadomości prywatnej ("Tamtego gdzie się loguje"), wydaje mi się, że propozycja ma na celu przebudowanie lobby na serwerze autentykacyjnym. Przypomnę jednak, że gracze premium nie muszą się logować i całkowicie omijają ten "spawn".


Co do samej propozycji:
Działanie serwera i normy można odnaleźć pod komendą /pomoc, do której odczytania są zachęcani niemal wszyscy nowi gracze zarówno przez automatyczne wiadomości na serwerze jak i wiadomości od innych graczy. Spisywanie składu administracji w kolejnym miejscu byłoby niepotrzebnym utrudnieniem, już obecnie przy zmianach w ekipie muszę ustawiać rangi w czterech różnych miejscach :P

Odpływ nowych graczy jest całkowicie normalny i nie zależy zbytnio od spawnu, wiele osób po prostu musi przeskoczyć przez kilkanaście serwerów zanim znajdzie ten właściwy.


#7
Cześć, przypominam gracze non premium to w końcu 95% wszystkich graczy na serwerze. :)


#8
(06.02.2017, 17:04)Androide1456 napisał(a): Cześć, przypominam gracze non premium to w końcu 95% wszystkich graczy na serwerze. :)
Tak fałszywej informacji na tym forum jeszcze nie widziałem. Spojrzałeś chociaż na listę graczy na forum? :P
Wg. aktualnych statystyk liczonych od początku istnienia serwera gracze premium generują 49.4% aktywności na serwerze, a non-premium 50.6%.


#9
Licze na dodanie spawnu, drażni mnie ten losowy respawn... zgine i co? pojawiam sie byle gdzie... powyzej 2000 kratek od domu... i co wtedy mam zrobic? bo ja nwm...


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#10
Wyspać się w łóżku ;)


#11
(07.02.2017, 00:41)RycerzJanek napisał(a): Licze na dodanie spawnu, drażni mnie ten losowy respawn... zgine i co? pojawiam sie byle gdzie... powyzej 2000 kratek od domu... i co wtedy mam zrobic? bo ja nwm...
Powinieneś napisać to w swojej propozycji, przynajmniej byłoby coś więcej niż skopiowany wątek. Kliknięcie na łóżko nocą rozwiąże ten problem :P

Przykładowy nowy gracz dzień po dodaniu spawnu: "Liczę, że administracja coś z tym zrobi. Drażni mnie ten spawn... wchodzę na serwer i co? Pojawiam się na środku mapy... w najbardziej zaludnionym miejscu w okolicy dziesiątek sklepów i setek domów... i co wtedy mam zrobić, żeby znaleźć miejsce na budowę? Bo ja nwm..."


#12
Można by zrobić coś takiego jak losowe tp na spawnie panie administratorze...  :)
A po 2... kto normalny narzeka na spawn?


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#13
(07.02.2017, 10:56)RycerzJanek napisał(a): Można by zrobić coś takiego jak losowe tp na spawnie panie administratorze...  :)
Przed chwilą byłeś przeciwko losowemu TP: "Licze na dodanie spawnu, drażni mnie ten losowy respawn... zgine i co? pojawiam sie byle gdzie... powyzej 2000 kratek od domu... i co wtedy mam zrobic? bo ja nwm...". 
Chyba, że spawn miałby bezpośrednie wyjście, jednak faworyzacja przez serwer sklepów i domów znajdujących się bliżej spawnu jest niedopuszczalna.


#14
Jak dla mnie stworzenie spawnu zepsuje klimat gry. Losowy spawn jest integralną częścią gry (nie tylko serwera, ale i Minecrafta) i wyrzucenie go z gry, bynajmniej według mnie, nie wchodzi w rachubę. Jeśli gracze nie potrafią grać Minecrafta to niech nie grają. A może dzięki nam się nauczą?


#15
Cytat:Przed chwilą byłeś przeciwko losowemu TP: "Licze na dodanie spawnu, drażni mnie ten losowy respawn... zgine i co? pojawiam sie byle gdzie... powyzej 2000 kratek od domu... i co wtedy mam zrobic? bo ja nwm...". 
Chyba, że spawn miałby bezpośrednie wyjście, jednak faworyzacja przez serwer sklepów i domów znajdujących się bliżej spawnu jest niedopuszczalne. 

Nie byłem przeciw losowemu TP...  Chodzi mi o to...  że jest spawn...  a na spawnie są gąbki na których są przyciski do losowej teleportacji..
Cytat:Jak dla mnie stworzenie spawnu zepsuje klimat gry. Losowy spawn jest integralną częścią gry (nie tylko serwera, ale i Minecrafta) i wyrzucenie go z gry, bynajmniej według mnie, nie wchodzi w rachubę. Jeśli gracze nie potrafią grać Minecrafta to niech nie grają. A może dzięki nam się nauczą?

Przepraszam...  Ale w minecrafcie nie ma normalnie losowego spawnu.... Kiedy umrzesz pojawisz się tam gdzie byłeś jak stworzyłes świat... Chyba że coś zmienili z tym...  Ale mi nic o tym nie wiadomo


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#16
@RycerzJanek w jakim celu gracz powinien zawsze pojawiać się w tym samym miejscu?


Uzyskaj wsparcie z zakresu programowania, lub porozmawiaj z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - dołącz do społeczności Do programowania!
Są już u nas: @Libter, @Norbi i inni.
#17
Nie wiem...  Choćby dlatego... Żeby po wejściu na serwer gracz czuł się bezpiecznie,  żeby od razu z tego serwera nie uciekł bo by pomyślał że coś jest nie tak,  by mógł na spawnie szybciej zdobyć info o serwerze.
Chyba te argumenty starczą.
http://minecraft-pl.gamepedia.com/Spawn Uważniej lektury...
@jahumen A w jakim celu gracze mają pojawiać się zawsze w innym miejscu?


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#18
"Nie wiem...  Choćby dlatego... Żeby po wejściu na serwer gracz czuł się bezpiecznie,  żeby od razu z tego serwera nie uciekł bo by pomyślał że coś jest nie tak,  by mógł na spawnie szybciej zdobyć info o serwerze."
To survival.
Lepiej żeby osoba przyzwyczajona do bezpieczeństwa, który zapewnia jej spawn tu nie grała - serwer opiera się na zupełnie innej strukturze.
"by mógł na spawnie szybciej zdobyć info o serwerze"
Wszystko znajdzie pod /pomoc o czym jest informowany jak wejdzie.
"A w jakim celu gracze mają pojawiać się zawsze w innym miejscu?"

Żeby jedne działki nie były droższe od innych, nie pojawiało się coś takiego jak wszystko wokół spawna itp?


Uzyskaj wsparcie z zakresu programowania, lub porozmawiaj z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - dołącz do społeczności Do programowania!
Są już u nas: @Libter, @Norbi i inni.
#19
(07.02.2017, 21:35)jahumen napisał(a): "Nie wiem...  Choćby dlatego... Żeby po wejściu na serwer gracz czuł się bezpiecznie,  żeby od razu z tego serwera nie uciekł bo by pomyślał że coś jest nie tak,  by mógł na spawnie szybciej zdobyć info o serwerze."
To survival.
Lepiej żeby osoba przyzwyczajona do bezpieczeństwa, który zapewnia jej spawn tu nie grała - serwer opiera się na zupełnie innej strukturze.
"by mógł na spawnie szybciej zdobyć info o serwerze"
Wszystko znajdzie pod /pomoc o czym jest informowany jak wejdzie.
"A w jakim celu gracze mają pojawiać się zawsze w innym miejscu?"

Żeby jedne działki nie były droższe od innych, nie pojawiało się coś takiego jak wszystko wokół spawna itp?
Co z tego że to survival? Tym bardziej musi być spawn zrobiony
Na jakiej strukturze jak tak? 
Nie wiem co Spawn ma wspólnego z działkami

Cytat:Chyba, że spawn miałby bezpośrednie wyjście, jednak faworyzacja przez serwer sklepów i domów znajdujących się bliżej spawnu jest niedopuszczalna.

Spawn o którym myślę miałby wyjście pośrednie...  Czyli losowe tp... I byłby ogrodzony od wszystkiego jakąś barierą.


Jestem raczej, smutnym człowiekiem, prawie nic nie sprawia radości, za to wszystko może doprowadzić do mego smutku, jeśli nie chcesz bym był smutny,  to staraj się czynic tak aby mnie uszczęśliwić, cieszmy się z życia puki możemy, bo i tak kiedyś śmierć nas doscignie
Pozdrawiam RycerzJanek
#20
`Czyli losowe tp... I byłby ogrodzony od wszystkiego jakąś barierą.`
Czyli to samo co teraz tylko trzeba dojść do przycisku losowej teleportacji zamiast zrobić to automatycznie. Na nie.


Uzyskaj wsparcie z zakresu programowania, lub porozmawiaj z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - dołącz do społeczności Do programowania!
Są już u nas: @Libter, @Norbi i inni.
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości