Coming Soon ™

Ankieta: Czy chcesz mieć możliwość spotkania Evokera/zdobycie totemu?
Tak, szczególnie tak jak w temacie.
66.67%
4 66.67%
Tak, lecz w inny sposób.
0%
0 0%
Nie, nie chcę/niepotrzebna mechanika.
33.33%
2 33.33%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Inny pomysł na Totemy Nieśmiertelności.
#1
Witam,
otóż od jakiegoś czasu (od marca?) miałem pomysł na uporanie się z problemem braku totemów. Nie dzieliłem się z nim, gdyż zapominałem o tym napisać i miałem wątpliwości co do jego realizacji, lecz chyba to ostatnia chwila na możliwośc przedstawienie mojego pomysłu na forum.

Pomysł wygląda inaczej, niż przedstawiony w wątku nt. owego itemka. Tutaj zamiast nowego craftingu, byłaby możliwośc spotkania moba z tym itemem - Evokera. Zabicie Evokera byłoby zbyt łatwe, więc w propozycji mob ten miałby wsparcie w postaci grupy Vindicatorów. Szczegóły:

1. Formacja.
W takiej grupie byłoby ok. 6-8 Vindicatorów i 1 Evoker. Evoker byłby otoczony Vindicatorami tworząc wokół niego żywą tarczę.

2. Spawn.
Moje sugestie. Nie wiem czy w ogóle będą możliwe do zrealizowania, ale nic nie szkodzi w napisaniu tutaj.
- Rare random spawn - taka grupa pojawiałaby się z częstotliwością konnych szkieletów.
- Rajd - Grupa Evokera pojawiałaby się atakując duże wioski z Villagerami. Wioska taka powinna mieć min. 20 osadników. Spawn Grupy możliwy by był jedynie na poziomie 60 - 80 i na powierzchni.
- Zbudowanie totemu - nie mam propozycji jaki to mógłby być totem. Po aktywowaniu go, na obszarze 50 kratek od niego powinna pojawić się owa grupa. Wymagania spawnu takie same jak w przypadku rajdu, czyli poziom 60-80 i na powierzchni. Taka grupa powinna być silna, gdyż jest to w 100% zamierzone działanie gracza.
- Budowa Mansionów - tutaj to już w kwestii graczy. Na biomach z Lasem Ciemnych Dębów można zainicjować zbudowanie struktur podobnych do Woodland Mansion. Coś jak budowanie domków dla ptaszków. Szczegóły poniżej.

3. Drop.
Standardowy. Można jedynie się zastanowić nad % szansy dropu totemu, ze względu na nieprzewidywalną częstotliwość spawnu drużyny. Ewentualnie można dodać jakieś trochę atrakcyjniejsze dropy z Vindicatorów.

4. Custom Mansion.
Proponowane zasady:
- budynek może być wykonany przez wiele osób, ale końcowo cuboid może posiadać tylko jedna osoba (w tym 0 mieszkańców).
- budynek musi być otwarty, a każde pomieszcze powinno być dostepne dla innych.
- dozwolonym jest zbudowanie tylko ender chesta, i tylko z flagą używanie:tak.
- brak dodatkowych skrzyń i innych pojemników.
- budynek powinien się składać z przynajmniej 2 poziomów.
- zabronionym jest zbudowanie jakikolwiek mechanizmów, choćby z przycisku i drzwi.
- Budynek powinien wyglądać jak z Vanilli -> http://minecraft.gamepedia.com/Woodland_mansion
- właściciel budowy jest ozobwiązany do zachowania bryły budynku w nienaruszonym staniem od ogłoszenia ukończenia budynku.
- (miejsce na wasze proponowane podpunkty).

Mechanika budynku:
- Normalna zasada spawnu Vindicatorów. Przy ilości X zabitych Vindicatorów spawni się 1 Evoker.

W sumie tyle.
Zapraszam do udziału w dyskusji. :)


  


Wiadomości w tym wątku
Inny pomysł na Totemy Nieśmiertelności. - przez Atukam72 - 20.04.2017, 14:48



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości