Globalne PW - Wersja do druku

+- fCraft.pl (https://fcraft.pl)
+-- Dział: Rozwój (https://fcraft.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Propozycje serwerowe (https://fcraft.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Odrzucone (https://fcraft.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Wątek: Globalne PW (/showthread.php?tid=740)

Strony: 1 2


Globalne PW - JanekJaran - 03.06.2017

Proponuję ulepszyć system korespondencji prywatnej, tak aby działała pomiędzy serwerami fCrafta.
Przydatne, kiedy chcemy kogoś o coś poprosić. Dla moderatorów 2 serwerowych proponuję także dodać powiadomienia o nowym zgłoszeniu na drugim serwerze (jeżeli nie ma tam moderatora online)


RE: Globalne PW - Vendrome - 03.06.2017

Jest coś takiego na pewnym innym serwerze i się sprawdza znakomicie, jestem za wprowadzeniem.


RE: Globalne PW - DoreK - 04.06.2017

Również jestem za.


RE: Globalne PW - Wizzard - 04.06.2017

@Libter o ile uprawnienia moderatorów nie są indywidualnie na instancjach, to kwestia tylko wprowadzenia komendy na proxy. A jak się nie da, to wysyłasz pub-sub'a w Redisie, ze zapytaniem do reszty instancji i po sprawie. Rzecz jasna jestem za, jednak zależy od tego, jak Libter zrobił system uprawnień.


RE: Globalne PW - Norbi - 04.06.2017

(04.06.2017, 10:36)Wizzard napisał(a): @Libter o ile uprawnienia moderatorów nie są indywidualnie na instancjach, to kwestia tylko wprowadzenia komendy na proxy. A jak się nie da, to wysyłasz pub-sub'a w Redisie, ze zapytaniem do reszty instancji i po sprawie. Rzecz jasna jestem za, jednak zależy od tego, jak Libter zrobił system uprawnień.

System uprawnien jak wszedzie indziej.


RE: Globalne PW - Janek222 - 04.06.2017

Ja widziałem na pewnym serwerze Terrari, że cały czat był zsynchronizowany pomiędzy wszystkimi serwerami, z tym że były prefixy np. [ Main ] czy [ Mirror ] C:


RE: Globalne PW - JanekJaran - 04.06.2017

Przy okazji dodałbym także globalne AC - /gac


RE: Globalne PW - Libter - 05.06.2017

Globalne PW leżałoby na innej warstwie niż serwer - wyklucza to obecny system /ignore, /mute oraz dodatkowe tagi w przyszłości. Zresztą po co taka funkcjonalność jeśli nie widać z poziomu gry kto znajduje się na drugim serwerze?


RE: Globalne PW - JanekJaran - 05.06.2017

(05.06.2017, 07:01)Libter napisał(a): Globalne PW leżałoby na innej warstwie niż serwer - wyklucza to obecny system /ignore, /mute oraz dodatkowe tagi w przyszłości. Zresztą po co taka funkcjonalność jeśli nie widać z poziomu gry kto znajduje się na drugim serwerze?
Ściąganie znajomego na 2 serwer, bo coś od niego chcemy, nudzi nam się, po prostu do korespondencji. Co do znaczników [dis] by dawało [Odległość: Inny serwer], a mute można dać w formie filtrowania wiadomości przed wysłaniem jej graczowi. Zdaje sobie z tego sprawę, że może to kosztować dużo wysiłku, ale 10/10 osób poparło ten pomysł.


RE: Globalne PW - Libter - 05.06.2017

Pisząc o innej warstwie miałem na myśli brak dostępu do danych o lokalizacji gracza z poziomu globalnego podobnie jak do danych o ignorowaniu i wyciszeniach, dodatkowo jakiekolwiek zmiany w systemie prywatnych wiadomości wymagałyby restartu całej sieci zamiast przeładowywania poszczególnych serwerów. Oczywiście wszyscy popierają usprawnienia, jednak moją rolą jest je odrzucić jeśli przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Ponawiam także pytanie - po co taka funkcjonalność jeśli nie widać z poziomu gry kto znajduje się na drugim serwerze?


RE: Globalne PW - Norbi - 05.06.2017

(05.06.2017, 09:38)Libter napisał(a): wymagałyby restartu całej sieci zamiast przeładowywania poszczególnych serwerów.


W jakim sensie restartu?


RE: Globalne PW - Libter - 05.06.2017

Restart sieci - wyrzucenie graczy ze wszystkich serwerów, wyłączenie, ponowny start, powrót graczy na serwery.


RE: Globalne PW - JanekJaran - 05.06.2017

(05.06.2017, 09:38)Libter napisał(a): nie widać z poziomu gry kto znajduje się na drugim serwerze
Mam w planach napisać jeszcze 2 propozycje dotyczące modernizacji chatu, jedna dotyczyła by kanałów, więc globalne PW, służyłoby do komunikacji prywatnej między użytkownikami tego globalnego kanału. Zawsze można nadać uprawnienia do /list .

Teraz Libter mnie znienawidzi bo wymyślam fajne rzeczy, które się pisze długimi tygodniami.


RE: Globalne PW - Libter - 05.06.2017

Uprawnienia do /list nie starczą bo i to nie jest globalne, /glist co najwyżej :P

Ogólnie nie widzę sensu nadmiernej integracji serwerów - niewielu graczy gra na obu, a komendy /easy i /hard są wystarczającym usprawnieniem.


RE: Globalne PW - JanekJaran - 05.06.2017

[Obrazek: generImg.png]



RE: Globalne PW - Vendrome - 05.06.2017

@Libter przecież mamy to:
[Obrazek: c5ef430d7c7347c98ee0bfb0d2c2b1e3.png]
można sprawdzić, czy potrzebna osoba jest gdziekolwiek i pisać :>


RE: Globalne PW - JanekJaran - 05.06.2017

(05.06.2017, 14:01)Vendrome napisał(a): @Libter przecież mamy to:
[Obrazek: c5ef430d7c7347c98ee0bfb0d2c2b1e3.png]
można sprawdzić, czy potrzebna osoba jest gdziekolwiek i pisać [Obrazek: :%3E.png]
Coś w tym jest, jednak jakiś glist by się przydał.


RE: Globalne PW - jahumen - 05.06.2017

Szybciej jest wpisać /hard niż otwierać forum i sprawdzać, /glist ma więcej liter niż /easy i /hard. Po co sobie utrudniać życie?


RE: Globalne PW - JanekJaran - 05.06.2017

(05.06.2017, 18:05)jahumen napisał(a): Szybciej jest wpisać /hard niż otwierać forum i sprawdzać, /glist ma więcej liter niż /easy i /hard. Po co sobie utrudniać życie?
A co jeśli chcemy sobie z kimś po prostu porozmawiać? Albo raz na 3 minuty o coś zapytać? co do wejścia na forum, albo mam je na 2 urządzeniu, albo na 2 monitorze.


RE: Globalne PW - jahumen - 07.06.2017

@janekjaran to wtedy na 2 monitorze możesz otworzyć discorda lub użyć chatu głosowego, jak dla mnie propozycja ma bardzo niski priorytet.