Coming Soon ™

Ankieta: Tak czy nie ?
tak
14.29%
2 14.29%
nie
85.71%
12 85.71%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Kolejny utrudniacz na hardzie
#1
Witam mam propozycję dodania na serwerze bosów i/lub hord czy coś w tym stylu, uprzedzając narzekanie innych że nowi gracze będą zniechęceni, to takie same zagrożenie sprawi im chorda 2/3 zwykłych zombie czy 2 szkielety w lesie z tą różnica że dla graczy bardziej rozwiniętych horda 15/20 zombie będzie bardziej zabójcza a nowi padną po prostu szybciej nie męcząc się min. z agresywnymi mobami (w końcu to HARD) opcjonalnie jeśli komuś będzie się chciało z tym bawić to nowych graczy takowe utrudnienie może zwyczajnie omijać. Uprzedzając post libtera: ,,rozwiń temat''  to...

Bos: Postać zombie (czy innej): (np.) Dodanie efektu przyśpieszenia, zwiększenie pkt. życia dodanie zaklęć spowolnienia/podpalania/zatrucia (jeśli jest to możliwe)  czy innych tego typu.

hordy: Fala agresywnych mobów zwykłych lub lekko dopakowanych (myślę że 15/20 szt. to jednak za wiele) od ok. 5 do ok. 15 szt. 

P.s 
  Teraz nawet w żelaznej zbroi z diamentowym mieczem mieszkając na pustyni nie odczuwam żadnego wyzwania oprócz picia 
które swoją drogą jest tylko upierdliwe bo zrobić kilka skrzyń soku jest tylko kwestią czasu a picie co 5/10 min. i efekty nudności są już nudne ::V A, te bosy czy chordy były by co kilka dni minecraftowych czy jakoś tak.

Pozdrawiam Szymon.

Pp.s 

  Uprzedzając hejterów to po spotkaniu np. 2 graczy w jednym miejscu było by 2 RAZY WIĘCEJ MOBÓW I 2 RAZY WIĘCJ GRACZY a co do lagów tym spowodowanych (opcjonalnie) to najpierw zorganizujcie protesty pod automatycznymi farmami śmierci yemm... tz trzciny jeszcze raz pozdrawiam :v ;v ;v


#2
Horda. Nie chorda.

Nie mam zdania.


#3
Poprawiłem :v


#4
@alchoni_ chcesz hordy masz ja już w normalnym minecrafcie przy villagerach


#5
@wilk chcesz hordy w wiosce? idź specjalnie po to i czekaj na to 10% szans o ile w ogóle aż ,,zaskoczony'' zaczniesz walczyć, bez sensu, nie po to to piszę żeby fatygować się do wioski tylko po to żeby zabić kilka zombie, TO MA BYĆ UTRUDNIACZ.


#6
Minecraft nie Terraria, chodzi o budowanie, nie walkę :V


#7
To po co ci do budowania system wag, pragnienie i tp? jak już wspominałem teraz nie ma żadnego wyzwania na tgz. hardzie :V a survival jak sama nazwa wskazuje to nie jest creative, chcesz budować zapraszam na Creative :V


#8
Pomysł dobry (chociaż nie wiem jak z możliwością realizacji), ale kłamstewka w stylu "jak już wspominałem teraz nie ma żadnego wyzwania na tgz. hardzie" można sobie darować.


#9
No sorry ale jedyne co jest tu wyzwaniem (jak dla mnie) to przetrwanie znużenia martwieniem się o poziom nawodnienia i to czy w eq zmieści mi się tyle deerta ile chcę bo waga nie pozwala mi na więcej, wystarczy farma kaktusów i przenośny enderchest.


#10
Jak chcesz chordy to zaproponuj serwer mini-gier.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#11
Nie rozumiem po pierwsze to dostał bym bana a po 2 to po co jeśli można to mieć na fcrafcie w ramach urozmaicenia ?


#12
Hordy mogą być niełatwe w stworzeniu tak żeby działały poprawnie, ale na moje wystarczyło by zmodyfikować wartość dmg zadawanego przez moby oraz ich hp. Ewentualnie umożliwić spawn niektórych mobów poza ich miejscami występowania np. evoker, vindicator.


#13
Ototo tak też może być ale jednak specjalne bosy były by większym urozmaiceniem


#14
Głosujecie na nie ze względu na propozycję czy autora? :P
Pomysł wydaje się ciekawy, więc czekam na argumenty przeciwko.


#15
Jestem za


#16
(23.07.2017, 12:02)Libter napisał(a): Głosujecie na nie ze względu na propozycję czy autora?

Ze względu na propozycje.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#17
Moim zdaniem.

#1 Kilka dni temu podczas zabawy autor został zabity przez 1 mooba podczas budowania. Mam wrażenie, że przy tym pomyśle opcja dbania o farmę byłaby niemożliwa. Ja po kilku dedach, nieustannych ucieczkach, takie "życie" w mojej przestrzeni byłoby udręką. Autor po śmierci stwierdził, że hordy miałyby nie działać na cuboidach...W takiej sytuacji, permanentnego zabezpieczenia gracza od ataków hord na własnym cuboidze, ok.

#2 Jednak zamiast hord wolałbym jednak rewizję optymalizacji pojawiania się mobów w ogóle na mapie. To nie jest dobrze, gdy idąc 1000 kratek nie spotykam totalnie żadnego potworka a jeśli już, to nawet się nie wdaję w walkę, przechodzę obok nafochany tym że wróg jest ślamazarą. 
Może to kwestia przyzwyczajenia z innych serwerów, ale dziwna to rzecz, gdy boję się bardziej pragnienia niż 20 creeperów.

#3 Czy idąc objuczony na pragnieniu pustkowiem miałbym szansę nagle walczyć z hordą łuczników? Nawet nie zdążyłbym przygotować do walki (zrzucić nadwyżkę itemów, które najprawdopodobniej stracę, napić się wody).


#4 Funkcjonowanie hord widziałbym raczej jako wydarzenie, podobne jak pojawianie się podczas burzy koni zombie. Po ustaniu burzy znikają palone słońcem.

#5 Hordy ok, pod warunkiem że będą defensywne, atakują zaatakowane jak Pigmeje. Taki boss samotnie przechodzący pustynią wyglądałby niegroźnie, zaatakowany przywoływałby "przyjaciół". No i szaleństwo na życzenie gracza gotowe.

Konkluzja.
Hordy, bossowie, pojawienie się ich na mapie, gdzie prawie w ogóle nie ma wrogów, byłoby zbyt gwałtowną zmianą. Ich pojawienie się na cuboidach zniszczyłoby przyjemność budowania. Warto jednak pochylić się nad graczami, których miecz swędzi i jątrzy jak otwarta rana. Trzeba im zaproponować jakiś rozlew krwi.


#18
Propozycja zostaje odrzucona.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości