Coming Soon ™

Ankieta: Czy jesteś za?
Tak
57.69%
15 57.69%
Nie
42.31%
11 42.31%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Alternatywne nagradzanie aktywnych graczy
#1
Witam.
Wpadłem ostatnio na pomysł, aby nagradzać aktywnych graczy w nieco inny sposób niż podsumowanie miesiąca. Mogła to by być np. specjalna ranga na serwerze, nagroda na forum itd. Zdobywałoby się ją w sposób następujący: Jeżeli jakiś gracz jest aktywny, pomaga nowym graczom i administracji, ma dużo zaakceptowanych propozycji, uczestniczy w życiu serwera, tworzy mapę serwera itd., ma szansę otrzymać ową rangę. Nie byłaby ona przyznawana tylko 1 graczowi, lecz wszystkim takim aktywnym (choć to już zależy od podejścia administracji do sprawy). Dlaczego według mnie podsumowania miesiąca nie są wystarczające? Istnieją 2 główne powody:
1. Mimo, że jakiś gracz jest bardzo znany i lubiany na serwerze, aktywnie uczestniczy w jego życiu itd. nie ma szans dostać takiej nagrody, bo siedzi na serwerze max. 2h dziennie. Tak więc jego szanse na zdobycie jakiejś nagrody bez focusowania jakiejś dziedziny znacznie maleją
2. Nagrody skupiają się na 1 dziedzinie, nie na ogóle. Co z tego, że ktoś wykopał 1000000 stona, skoro nikt na serwerze by go nie znał?
Mam nadzieję, że propozycja zostanie ciepło przyjęta. Do dyskusji zapraszam w komentarzach.
Pozdrawiam  Kappa


Odpowiedz
#2
Korupcja, faworka. Na nie.


Odpowiedz
#3
(15.05.2017, 14:03)Vendrome napisał(a): Korupcja, faworka. Na nie.
Libter i ja nie popieramy korupcji ani faworyzacji.


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#4
(14.05.2017, 22:20)hedzik11 napisał(a): 2. Nagrody skupiają się na 1 dziedzinie, nie na ogóle. Co z tego, że ktoś wykopał 1000000 stona, skoro nikt na serwerze by go nie znał?
Mam nadzieję, że propozycja zostanie ciepło przyjęta. Do dyskusji zapraszam w komentarzach.


skoro wykopał 1000000 stone to ludzie go znają na serwerze.  chyba że ktoś kopie ciągle bez przerwy,bez pisania czegokolwiek na chacie, ale takich osób nie ma obecnie na serwerze

A co do ogółu to masz nagrody za aktywność na serwerze


Odpowiedz
#5
(15.05.2017, 14:03)Vendrome napisał(a): Korupcja, faworka. Na nie.

To już zależy tylko od administracji. Poza tym można to łatwo ominąć, np. żeby dany gracz został wyróżniony, zgodę musi wyrazić cała administracja serwera easy bądź zwykłego.


Cytat:skoro wykopał 1000000 stone to ludzie go znają na serwerze.  chyba że ktoś kopie ciągle bez przerwy,bez pisania czegokolwiek na chacie, ale takich osób nie ma obecnie na serwerze

A co do ogółu to masz nagrody za aktywność na serwerze

Jedyne nagrody za aktywność na serwerze (z tego co widziałem) to pixelart i... nagrody miesiąca. A jak już wcześniej wspominałem, nie każdy ma 7h dziennie aby być w topce.


Odpowiedz
#6
Najlepsze moim zdaniem są nagrody i wyróżnienia właśnie tworzone podczas podsumowań miesiąca. Nie narzucające się i cały ich urok tkwi w prostocie pomysłu. Ja bym nie odbiegał od tego.


Odpowiedz
#7
Bardzo przypadła mi do gustu owa propozycja, głównie z powodu obecnej jednolitości graczy na serwerze, braku wystarczającego wynagrodzenia dla osób aktywnych i przyjaznych ( a to właśnie oni w większej mierze tworzą naszą społeczność ). Nagrody nie powinny być rozdawane za osiągnięte gole w danej czynności np. Wyłowienie największej ilości ryb na serwerze. Od tego powinny być swego rodzaju achievementy czy sama satysfakcja z bycia #1. Zamiast tego powinny być przyznawane graczom, którzy są sumienni i dbają o porządek na serwerze. 

(16.05.2017, 11:12)Codziennik napisał(a): Najlepsze moim zdaniem są nagrody i wyróżnienia właśnie tworzone podczas podsumowań miesiąca. Nie narzucające się i cały ich urok tkwi w prostocie pomysłu. Ja bym nie odbiegał od tego.

Nie rozumiem z jakiej racji mielibyśmy od tej metody odejść skoro na wzajem się one nie wykluczają... a lekkie urozmaicenie tego systemu nikomu nie zaszkodzi :)


(15.05.2017, 14:03)Vendrome napisał(a): Korupcja, faworka. Na nie.

Korupcja a zarazem faworka dotyczą zupełnie innego tematu (stosunku administracji względem graczy)...  

Pozdrawiam  ;)


Odpowiedz
#8
(15.05.2017, 21:59)hedzik11 napisał(a): Jedyne nagrody za aktywność na serwerze (z tego co widziałem) to pixelart i... nagrody miesiąca. A jak już wcześniej wspominałem, nie każdy ma 7h dziennie aby być w topce.

7h dziennie? Nagrodę za wędkarstwo (1 miejsce) dostałem przeznaczając na łowienie rybek jakieś 6h w miesiącu, co na dzień daje 12 minut. Rzeczywiście nie każdy ma tyle czasu :/


Odpowiedz
#9
Na nie.


Nie wyobrażam sobie tych wyróżnień. Chociażby 5 dziedzin to jużby był niezły śmietnik na czacie (powiedzmy kolorkowy lub znakowy) a tych dziedzin jest grubo ponad 10. Nie widzi mi się to iż na serwerze którym aktywnych jest ciągle 10 osób a gra max 25 dawać owe wyróżnienia.


Jeśli już to tylko jedno, za najlepszego gracza, a jak to zrobić ? Zsumować wszystko. Pieniądze czas poświęcony na serwerze, wykopane bloki, wysłane wiadomości na czacie, etc. Etc. 


Ale to sporo zabawy by zaspokoić taką głupotę...


Odpowiedz
#10
Nie mieć życia dla nagrody? Chyba żartujesz :<


Odpowiedz
#11
Proszę o przejrzyste rozpisanie proponowanych nagród wraz z kryteriami ich otrzymania.


Odpowiedz
#12
Ponawiam prośbę (@hedzik11).


Odpowiedz
#13
Jedyną sensowną nagrodą (w związku z ostatnim postem @JanekJaran, który zaproponował odznakę "zasłużony" czy jakoś tak) jest teraz zmiana koloru nicku na chacie w grze. Nie pisałem tego wcześniej, ale mogłoby to być bardzo przydatne dla zasłużonych graczy, gdyż ci często są niesłusznie oskarżani, lub nowi gracze po prostu nie mają do nich szacunku.
Najlepszym sposobem na ubieganie się o taką nagrodę byłoby pisanie podań. Tam gracze opisywaliby, czym przysłużyli się dla serwera, od kiedy grają itd. Co najważniejsze, to gracze by na początku decydowali, czy ktoś faktycznie zasłużył na tę nagrodę, czy po prostu jest materialistą i chce się wyróżnić. Dodatkowym plusem jest to, że taka nagroda motywowałaby do dalszej gry, gdyż użytkownikom byłoby żal opuszczać coś, gdzie nawet w społeczności serwera coś osiągnęli.
Jako dodatkowy (znacznie zaostrzający kryteria) próg można dodać weryfikację przez administracje danego serwera. Zmniejszyłoby to wcześniej wspomniane kolesiostwo i korupcje, gdyż od teraz taka weryfikacja byłaby dwupoziomowa (Gracz-Administracja).


Odpowiedz
#14
Libter napisał(a):Co do tematu - widzę tutaj kolejną próbę drobnego zaśmiecania chatu, który przede wszystkim powinien być dla wszystkich zrozumiały. Upychanie znaczków lub tagów za nickiem lub przed nim nie ma sensu, od nagród jest forum.


Odpowiedz
#15
Była już prawie identyczna propozycja - Stały Bywalec. Wątpię, aby @Libter zmienił zdanie.

https://fcraft.pl/temat-dodanie-nagrody-...ywalec-432


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#16
Ranga bywalec miała sztywne kryteria przebywania na serwerze, a tutaj mowa o nagradzaniu zasłużonych graczy. Akceptuję propozycję, eksperymentalnie wraz z forumową nagrodą "Zasłużony" można przyznawać ciemnozielony nick na chacie.


Odpowiedz
#17
Przepraszam, że się wtrącę, ale... Nie każdy jest chętny do pisania na chacie, ale siedzi w grze. Ja np. nie udzielam się w rozmowach, ale robię swoje na swoich posiadłościach i jestem w grze. Jak dla mnie, nagradzany powinien być czas online, a nie to, ile ktoś literek na chacie wklepał...

X.

PS. W ankiecie brakuje pozycji "Nie mam zdania".


Odpowiedz
#18
(09.06.2017, 22:03)Xanth napisał(a): Przepraszam, że się wtrącę, ale... Nie każdy jest chętny do pisania na chacie, ale siedzi w grze. Ja np. nie udzielam się w rozmowach, ale robię swoje na swoich posiadłościach i jestem w grze. Jak dla mnie, nagradzany powinien być czas online, a nie to, ile ktoś literek na chacie wklepał...

X.

Za wklepywanie literek na chacie jest "chatowy pisarz", tak więc nie wiem w czym problem.


Odpowiedz
#19
(09.06.2017, 22:03)Xanth napisał(a): Przepraszam, że się wtrącę, ale... Nie każdy jest chętny do pisania na chacie, ale siedzi w grze. Ja np. nie udzielam się w rozmowach, ale robię swoje na swoich posiadłościach i jestem w grze. Jak dla mnie, nagradzany powinien być czas online, a nie to, ile ktoś literek na chacie wklepał...

Ostateczne kryteria nagrody to:
(05.06.2017, 20:54)hedzik11 napisał(a): Najlepszym sposobem na ubieganie się o taką nagrodę byłoby pisanie podań. Tam gracze opisywaliby, czym przysłużyli się dla serwera, od kiedy grają itd.
Nie ma tutaj wymogu pisania na chacie ;)


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości