Coming Soon ™

Ankieta: Czy ta propozycja jest dobrym pomysłem?
Tak
60.00%
6 60.00%
Nie
40.00%
4 40.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Anty Caps Lock
#1
Witam,

Mam propozycję, która może lekko uprzyjemnić korzystanie z chatu na serwerze.

Raz na jakiś czas pojawiają się osoby piszące wielkimi literami (tzw. caps lockiem), można by temu zaradzić poprzez dodanie odpowiedniej funkcji, która w każdej wiadomości wysłanej na chat, dla każdego słowa, wszystkie litery, poza pierwszą będzie zamieniać na małe. Przykładowo:

PRZYKŁAD -> Przykład
PrZyKłAd -> Przykład
przykŁAD -> przykład

Myślę, że powinno to rozwiązać problem Caps Locka.

Pozdrawiam,
Whitehead


#2
I Dodam także że widziałem to na ,,innych'' serwerach i robi wrażenie..


heya.
#3
Nie. czasem trzeba podać coś napisane capslockiem a gdy zostanie to poprawione na małe litery to może stracić znaczenie :v


[Obrazek: fElmNP7.png]
#4
Jestem ciekaw co bedzie z moim nickiem na serwie :D
Ale jestem na tak. Pisanie jak PoKemOn na szczęście raczej u nas nie funkcjonuje, ale nie znamy dnia ani godziny :D

//
Dodałbym też blokadę pisania dwóch takich samych wiadomości :)


#5
Biorąc pod uwagę że jest to bardzo uciążliwe a na fcraft raczej nie ma tego problemu (nie jest to serwer 500 osób online żeby to wprowadzać) to jestem przeciwko temu.
Moderacja jest aktywna i ma czas, żeby zareagować :)


#6
(31.03.2017, 18:31)Whitehead napisał(a): dodanie odpowiedniej funkcji, która w każdej wiadomości wysłanej na chat, dla każdego słowa, wszystkie litery, poza pierwszą będzie zamieniać na małe. Przykładowo:
fCraft -> fcraft
MC -> Mc
TPS -> Tps
DoreK -> Dorek
LGNN -> Lgnn

Edytowanie wiadomości na chacie po jej napisaniu nie prowadzi do niczego dobrego, jednak jeśli uważacie problem pisania na caps-locku za ważny można zastanowić się nad ustaleniem maksymalnego % wielkich liter i blokowaniem wiadomości w przypadku jego przekroczenia.


#7
Mi ten pomysł pasuje, może to być maksymalnie 35% ?


[Obrazek: OAeIeW]
#8
(02.04.2017, 11:00)Libter napisał(a): Edytowanie wiadomości na chacie po jej napisaniu nie prowadzi do niczego dobrego, jednak jeśli uważacie problem pisania na caps-locku za ważny można zastanowić się nad ustaleniem maksymalnego % wielkich liter i blokowaniem wiadomości w przypadku jego przekroczenia.

Ja to widzę tak, wchodzi jakiś random na serwer wali capsem, to już jest jedna rzecz która źle wygląda na czacie. Po randomie z capsem zaczyna się spam "CAPS OFF" który też do niczego dobrego nie prowadzi.

Jeśli edycja tekstu wiadomości z strony serwera to coś złego, może zablokujmy wysyłanie wymienionych w #1 poscie wiadomości z odpowiednią odpowiedzią od serwera np.

[Obrazek: Bez-tytułu.png]

Jak widać na ss, 6 literową wiadomość capsem zaakceptowało, po dłuższej frazie napisanej kapsem otrzymałem taki komentarz od serwera.

Osobiście jestem za całkowitym, zakazem pisania capsem, bo z tego co widać 90% tekstów napisanych tym sposobem to najzwyklejsze bzdury.


#9
(02.04.2017, 15:50)LGNN napisał(a):
(02.04.2017, 11:00)Libter napisał(a): Edytowanie wiadomości na chacie po jej napisaniu nie prowadzi do niczego dobrego, jednak jeśli uważacie problem pisania na caps-locku za ważny można zastanowić się nad ustaleniem maksymalnego % wielkich liter i blokowaniem wiadomości w przypadku jego przekroczenia.

Ja to widzę tak, wchodzi jakiś random na serwer wali capsem, to już jest jedna rzecz która źle wygląda na czacie. Po randomie z capsem zaczyna się spam "CAPS OFF" który też do niczego dobrego nie prowadzi.

Jeśli edycja tekstu wiadomości z strony serwera to coś złego, może zablokujmy wysyłanie wymienionych w #1 poscie wiadomości z odpowiednią odpowiedzią od serwera np.

[Obrazek: Bez-tytułu.png]

Jak widać na ss, 6 literową wiadomość capsem zaakceptowało, po dłuższej frazie napisanej kapsem otrzymałem taki komentarz od serwera.

Osobiście jestem za całkowitym, zakazem pisania capsem, bo z tego co widać 90% tekstów napisanych tym sposobem to najzwyklejsze bzdury.


WIELKIMI LITERAMI, NIE DUZYMI :)
Jestem przeciwko, tego problemu na fC praktycznie nie ma, coś takiego tylko i wyłącznie będzie denerwować... tak jak pisałem, coś takiego większy ma sens gdy:
- serwer ma np. ponad 50 osób online dziennie,
- albo gracze olewają regulamin, gdzieś mają zasady itp a na fC znalezienie kogoś takiego łatwe raczej nie jest...
Co innego gdyby serwer miał większość graczy którzy powiedzmy szczerze pochodzą z nieogarniętych pseudo-serwerów typu EasyHC (dobrze wiemy co tam panuje), wtedy taka opcja miałaby sens, a gdy ktoś napisze sensowną wiadomość w której jest sporo słów które mają wielkie litery - wtedy będzie problem. Chyba tłumaczyć nie muszę.
Nigdy nie spotkałem się żeby ktoś nagminnie pisał z capsem na czacie, jedno upomnienie wystarczyło żeby przestał. Bez sensu wprowadzać anty-capslock :)


#10
(02.04.2017, 15:50)LGNN napisał(a): [Obrazek: Bez-tytułu.png]

"pisz poprawnie"

Twoja wiadomość nie została wysłana, ponieważ piszesz WIELKIMI LITERAMI! Pisz poprawnie i zgodnie z regulaminem!


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#11
(02.04.2017, 22:32)Jqmey napisał(a):
(02.04.2017, 15:50)LGNN napisał(a): [Obrazek: Bez-tytułu.png]

"pisz poprawnie"

Twoja wiadomość nie została wysłana, ponieważ piszesz WIELKIMI LITERAMI! Pisz poprawnie i zgodnie z regulaminem!

Nie to że coś,  ale nie każdy serwer ma wgrane polskie czcionki,  i czepiacie się tutaj jest dość średnie zwłaszcza że w komunikacie jest napisane dlaczego wiadomość nie została wysłana.

Pozatym skoro kilku graczy zgłasza takie sytuacje gdzie capslock jest nadużywany to problem zapewne istnieje.  A to że ty jest mega anty usprawnianiu pracy serwera to już tylko i wyłącznie twój problem.


#12
(02.04.2017, 22:49)LGNN napisał(a):
(02.04.2017, 22:32)Jqmey napisał(a):
(02.04.2017, 15:50)LGNN napisał(a): [Obrazek: Bez-tytułu.png]

"pisz poprawnie"

Twoja wiadomość nie została wysłana, ponieważ piszesz WIELKIMI LITERAMI! Pisz poprawnie i zgodnie z regulaminem!

Nie to że coś,  ale nie każdy serwer ma wgrane polskie czcionki,  i czepiacie się tutaj jest dość średnie zwłaszcza że w komunikacie jest napisane dlaczego wiadomość nie została wysłana.

Pozatym skoro kilku graczy zgłasza takie sytuacje gdzie capslock jest nadużywany to problem zapewne istnieje.  A to że ty jest mega anty usprawnianiu pracy serwera to już tylko i wyłącznie twój problem.

Serwer nie musi mieć wygranych polskich czcionek, aby to działało. To jest właśnie utrudnianie graczom normalnego chatowania. A od tego jest moderacja aby na takie rzeczy reagować. Idąc tym tokiem rozumowania dodajmy blokadę przekleństw, bo część graczy zgłasza sytuacje, w których są one nadużywanie.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
#13
(02.04.2017, 23:10)Jqmey napisał(a): Serwer nie musi mieć wygranych polskich czcionek, aby to działało. To jest właśnie utrudnianie graczom normalnego chatowania. A od tego jest moderacja aby na takie rzeczy reagować. Idąc tym tokiem rozumowania dodajmy blokadę przekleństw, bo część graczy zgłasza sytuacje, w których są one nadużywanie.

Faktycznie to będzie problemem, ale pomysł ma nam pomóc, a nie przeszkadzać, więc nie odbieraj tego w taki sposób. Swoją drogą blokada wulgaryzmów też by była całkiem dobra, gdyby nie to, że zbyt łatwo ją obejść. Co do moderacji, tak, jej zadaniem jest reagowanie na takie sytuacje, ale mogą to zrobić dopiero po fakcie i tylko kiedy są obecni, więc plugin byłby przydatny.

Pomysł można by to rozbudować i skomplikować co prawda. Nie ma jednak co wojować, trzeba poszukać rozwiązania które nie będzie uciążliwe i rozwiąże problem, od tego jest ten temat. Na pewno blokowanie wiadomości odpada, te wiadomości nie muszą być przecież blokowane, to by było zbyt uciążliwe. Wystarczy, że wielkie litery zostaną zmienione na małe, problem w tym kiedy powinny być zamienione, a kiedy nie.

Może procent wielkich liter w wiadomości byłby dobry, tak jak zasugerował to Libter. Moja propozycja to 75%, po przekroczeniu tej granicy, wszystkie litery by zostawały zamienione na małe. Co o tym myślicie?


#14
(03.04.2017, 21:12)Whitehead napisał(a):
(02.04.2017, 23:10)Jqmey napisał(a): Serwer nie musi mieć wygranych polskich czcionek, aby to działało. To jest właśnie utrudnianie graczom normalnego chatowania. A od tego jest moderacja aby na takie rzeczy reagować. Idąc tym tokiem rozumowania dodajmy blokadę przekleństw, bo część graczy zgłasza sytuacje, w których są one nadużywanie.

Faktycznie to będzie problemem, ale pomysł ma nam pomóc, a nie przeszkadzać, więc nie odbieraj tego w taki sposób. Swoją drogą blokada wulgaryzmów też by była całkiem dobra, gdyby nie to, że zbyt łatwo ją obejść. Co do moderacji, tak, jej zadaniem jest reagowanie na takie sytuacje, ale mogą to zrobić dopiero po fakcie i tylko kiedy są obecni, więc plugin byłby przydatny.

Pomysł można by to rozbudować i skomplikować co prawda. Nie ma jednak co wojować, trzeba poszukać rozwiązania które nie będzie uciążliwe i rozwiąże problem, od tego jest ten temat. Na pewno blokowanie wiadomości odpada, te wiadomości nie muszą być przecież blokowane, to by było zbyt uciążliwe. Wystarczy, że wielkie litery zostaną zmienione na małe, problem w tym kiedy powinny być zamienione, a kiedy nie.

Może procent wielkich liter w wiadomości byłby dobry, tak jak zasugerował to Libter. Moja propozycja to 75%, po przekroczeniu tej granicy, wszystkie litery by zostawały zamienione na małe. Co o tym myślicie?

Ktoś napisze "XDD", system uzna że pisane capslockiem. 
Ja bym zrobił 75% na [X] liter, ale i tak.. bez sensu :v


#15
Odświeżam - przed rozpatrzeniem propozycji przyda się więcej głosów w ankiecie.


#16
Odświeżam po raz drugi i liczę na więcej niż siedem głosów rozkładających się niemal po równo :P


#17
Nie jestem w 100% przekonany do tego pomysłu, a niewiele głosów (propozycja powiększenia mapy uzyskała ich dwa razy więcej w kilka godzin :P) z 40% sprzeciwem nie pomaga w podjęciu decyzji. Na razie odrzucam, ale zachęcam do reaktywowania pomysłu być może z lepszym opisem i argumentami.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości