Coming Soon ™

Edukacyjny Minecraft podbije szkoły?
#1
[Obrazek: 448708218.jpg]

Grę Minecraft można albo kochać albo nienawidzić. Globalny fenomen, w którym ogranicza nas tylko nasza własna wyobraznia. Z początków narzedzie do świetnej zabawy. Z biegiem czasu zaczęto się zastanawiać czy w jakiś inny sposób by nie wykorzystać tej produkcji. Po zainwestowaniu i wykupieniu gry przez Microsoft w 2014 roku zaczęto bardziej skupiać się na aspektach edukacyjnych niż wcześniej. Zaplanowano wersję gry bardziej rozbudowaną i rozszerzoną od tradycyjnej wersji - będzie ona nosić nazwę Minecraft: Edycja Edukacyjna.

Oprogramowanie Minecraft Edu ma zrewolucjonizować rynek gier i sprawić, że będzie to mieszanka połączenia przyjemności z pożytecznym. Ulepszona wersja gry będzie oferować uczniom i nauczycielom zmodyfikowane mapy oraz współrzędne, a także importowanie i eksportowanie stworzonych światów. Wspomniany wcześniej program Minecrafta do celów edukacyjnych istnieje od roku 2011 i jest wciąż rozwijany.

Czego można nauczyć się z gry? Otóż twórcy zapewniają, że produkcja ta daje wiele możliwości rozwoju. Zaczynając od rozwiązywania wspólnie problemów, współpracę i kończąc na komunikacji, poznawaniu historii, a także matematyce i fizyce. Co ciekawsze na głównej stronie Minecraft Edu - MinecraftEdu

Można znalezc dla przykladu podstawy ekonomii z wykorzystaniem najpotrzebniejszych surowców, zająć się budowaniem miasta, a takze zajrzec do chinskiej dynastii i wiele więcej. 

Obecni użytkownicy projektu MinecraftEdu otrzymają rok czasu za darmo, a przedłużenie subskrypcji będzie kosztowało 5 dolarów za każdego użytkownika.

Od zawsze osobiscie bylem zwolennikiem wykorzystania Minecrafta do celow edukacyjnych i bardzo ciesze sie z tego, ze to wszystko zmierza w tym kierunku.

Czy wy widzielibyscie ten program edukacyjny w swoich szkolach?



Odpowiedz
#2
Od siebie dodam tylko:
Nauka kodowania z Minecraft, na code.org - po polsku. Reszta informacji na właśnie tej stronie.


Odpowiedz
#3
(11.03.2017, 19:02)ReQueim napisał(a): Od siebie dodam tylko:
Nauka kodowania z Minecraft, na code.org - po polsku. Reszta informacji na właśnie tej stronie.

O masz! Umknęło mi to jakoś. Extra!


Odpowiedz
#4
Ja próbowałem wgrać sobie tego minecrafta....bo są tam kamery! i inne npc :( nie udało się XD


heya.
Odpowiedz
#5
Minecraft Education ciągle się rozwiaja!

[Obrazek: Agent_-_2.jpg?version=c03f49ba7f932cb6c1d1f81f2bfbea80]


Ostatnio pojawił się nowy pomocnik, asystent (nauczyciel?) - Agent!
Pomaga on przy budowie kodu. Chyba zasilany czerwonym proszkiem...

Warto obserwować Minecraft Education, gdzie są dostępne wszystkie informacje. Niestety - po angielsku. Ale może kiedyś...


Odpowiedz
#6
(21.06.2017, 21:09)ReQuiR napisał(a): Minecraft Education ciągle się rozwiaja!

[Obrazek: Agent_-_2.jpg?version=c03f49ba7f932cb6c1d1f81f2bfbea80]


Ostatnio pojawił się nowy pomocnik, asystent (nauczyciel?) - Agent!
Pomaga on przy budowie kodu. Chyba zasilany czerwonym proszkiem...

Warto obserwować Minecraft Education, gdzie są dostępne wszystkie informacje. Niestety - po angielsku. Ale może kiedyś...

Zastanawiam się co by odpowiedzieli gdybym do nich napisal emaila z checia tlumaczenia tego na polski. ;;)oze by sypneli groszem i by otworzyli biuro w Polsce ;p wchodze w to ;)


Odpowiedz
#7
(28.06.2017, 22:15)Codziennik napisał(a): Zastanawiam się co by odpowiedzieli gdybym do nich napisal emaila z checia tlumaczenia tego na polski. ;;)oze by sypneli groszem i by otworzyli biuro w Polsce ;p wchodze w to ;)
Myślę, że nie jest to takie łatwe. Jeżeli miałoby być tłumaczone, to dowódcą tego byłaby osoba odpowiedzialna za tłumaczenie na język polski na crodwdin.com :)


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#8
W jednej z szkół w Szwecji jest temat związany z Minecraft. I jest obowiązkowy. Kiedy coś takiego będzie w Polsce? Uczcie dzieci/braci/siostry grać w MC!


Odpowiedz
#9
(29.06.2017, 19:02)ReQuiR napisał(a): W jednej z szkół w Szwecji [...]
Zacznijmy od tego, że edukacja w Szwecji jest o wiele lepsza niż polska zaściankowa edukacja z pisaną na kolanie reformą.


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#10
Według mnie ta reforma jest dobra  pod względem unowocześnienia. Przykład - nauka w szkole podstawowej/gimnazjum informatyki z 10-letniej książki.


Odpowiedz
#11
(29.06.2017, 20:00)ReQuiR napisał(a): Według mnie ta reforma jest dobra  pod względem unowocześnienia. Przykład - nauka w szkole podstawowej/gimnazjum informatyki z 10-letniej książki.

W łindowsach dużo się nie zmieniło (oprócz interfejsu) :P


Villagers are love, villagers are life <3
Odpowiedz
#12
Ja chętnie uczyłbym się Minecrafta jako przedmiotu
Nawet jeżeli miałbym tego 3 godz. codziennie


========================================================================================/YouTuber - Miki Creator https://www.youtube.com/channel/UC5RTueH...NLInbGwhEA     ,Burmistrz Wesołej Doliny,Sklep z surkami z messy

[Obrazek: 3TrVlDK.png]

Odpowiedz
#13
@MikiCreator
[Obrazek: 5639160900_1398476280.png]


Odpowiedz
#14
(26.12.2017, 12:55)Atukam72 napisał(a): @MikiCreator
[Obrazek: 5639160900_1398476280.png]
Jej !!! Kappa


========================================================================================/YouTuber - Miki Creator https://www.youtube.com/channel/UC5RTueH...NLInbGwhEA     ,Burmistrz Wesołej Doliny,Sklep z surkami z messy

[Obrazek: 3TrVlDK.png]

Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości