Coming Soon ™

Historia Creepera. Najbardziej znienawidzonego moba w Minecraft.
#1
[Obrazek: x6qfpubzebmf8j0talj6.gif]


Cichy, sprytny i wybuchowy - tak można określić jednego z najbardziej znienawidzonych mobów w grze Minecraft. Ile to razy podróżując przez śliczną i uroczą polanę zaskoczył nas wybuchową niespodzianką powodując nieodwracalne dla nas straty. Jeśli myslałeś/aś, że produkt tego stworzenia był od początków powstawania gry brany pod uwagę to jesteś w dużym błędzie.

Jak się okazuje pojawił się w grze jako wrogi mob w 2009 roku podczas prac testowych survivalu. Tak naprawdę nigdy miał nie pojawić się w grze. Opierając się na wypowiedziach autora gry początkowo miał być świnią, neutralnie się zachowującą. Jak sam wspomniał w 2012 roku w dokumencie o samej grze - Creepery były pomyłką, błędem. Opowiada on o tym jak nie miał żadnego programu do modelowania 3D, a jedynie tworzył je pisząc kod. Coś poszło nie tak i wspominaną wyżej świnię lekko wydłużył. Tak zrodził się zielony mob.

Creeper bardzo przypadł do gustu graczom mimo swojej destrukcyjnej i wybuchowej natury. Powstało wiele rozmaitych memów, filmików i teledysków wykorzystujących charakterystyczny dla nich syk.


Odpowiedz
#2
Ciekawe


Odpowiedz
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości