Coming Soon ™

Ankieta: Dodać?
Tak
75.00%
9 75.00%
Nie
25.00%
3 25.00%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[v2.1.8] Komenda do odnajdywania koni
#1
Czasem ktoś nie może znaleźć swojego konia, więc proponuję dodać komendę /znajdz która pokaże  nam wszystkie konie na których jest podpisane nasze siodło w obrębie np. 2 chunków

Bywały sytuacje że komuś zniknął koń w niewyjaśnionych okolicznościach i wrócił po kilku dniach albo w ogóle nie wrócił ;V


[Obrazek: fElmNP7.png]
#2
(13.02.2017, 10:52)Norbi napisał(a): pokaże  nam wszystkie konie
Pokaże współrzędne koni?


#3
@libter najlepiej byłoby zapisywać pozycje ostatnio załadowanych koni z naszym siodłem.


Uzyskaj wsparcie z zakresu programowania, lub porozmawiaj z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - dołącz do społeczności Do programowania!
Są już u nas: @Libter, @Norbi i inni.
#4
(13.02.2017, 13:47)jahumen napisał(a): @libter najlepiej byłoby zapisywać pozycje ostatnio załadowanych koni z naszym siodłem.
Im mniej zapisów tym lepiej i na tworzenie często aktualizowanej bazy danych do znajdowania koni niestety się nie zgodzę.


#5
(13.02.2017, 11:06)Libter napisał(a):
(13.02.2017, 10:52)Norbi napisał(a): pokaże  nam wszystkie konie
Pokaże współrzędne koni?

tak


[Obrazek: fElmNP7.png]
#6
Zwierzaki się gubią, to norma w mc bo się pałętają, ale może zamiast komendy jakiś swego rodzaju nadajnik który ciężko zrobic lub trzeba dużo za niego zapłacić, coś w stylu, mam nadajnik na konia i osła ale na wiecej szkoda zachodu, lepiej zgubić konia.
A jeśli komenda to na maks 2 zwierzęta parzystokopytne na raz i tyle, to za duże ułatwienie.


#7
(16.02.2017, 10:26)cross napisał(a): Może zamiast komendy jakiś swego rodzaju nadajnik który ciężko zrobic lub trzeba dużo za niego zapłacić.
Może lepiej nie robić komendy, bo na pewno będzie zbyt tanio, a do tego, niektórzy, zwłaszcza nowi minecraft'erzy zwyczajnie nie rozumieją współrzędnych...
Ale z drugiej strony, zaczęło się od serwera, gdzie nie ma teleportacji ni Spawn'u, a kończy na tym, że tak się lenimy, że nawet konia nam się nie chce szukać, bo można łatwiej, komendami, nadajnikiem... Co się dzieje... Im więcej dodatków tym lepiej, ale może bez przesady...


#8
(20.02.2017, 18:36)kubaoa napisał(a): Może lepiej nie robić komendy, bo na pewno będzie zbyt tanio, a do tego, niektórzy, zwłaszcza nowi minecraft'erzy zwyczajnie nie rozumieją współrzędnych...
Ale z drugiej strony, zaczęło się od serwera, gdzie nie ma teleportacji ni Spawn'u, a kończy na tym, że tak się lenimy, że nawet konia nam się nie chce szukać, bo można łatwiej, komendami, nadajnikiem... Co się dzieje... Im więcej dodatków tym lepiej, ale może bez przesady...

Wielu osobom giną konie w niewyjaśnionych okolicznościach i nie wiedzą czy zniknął czy zginął. Dlatego napisałem tę propozycję.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#9
No niewiem, w sumie można budować stajnie albo używać linek. A jeśli już, to proponuje komendę którą można przypisać naraz tylko do jednego zwierzęcia, a potem druga komenda wskazywała by nam do niego kierunek (Wschód, Zachód itp.). Można by ją używać co np. pół godziny.


#10
(20.02.2017, 18:40)Norbi napisał(a): Wielu osobom giną konie w niewyjaśnionych okolicznościach i nie wiedzą czy zniknął czy zginął. Dlatego napisałem tę propozycję.
Potwierdzam.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#11
Propozycja zostaje zaakceptowana. Odnosząc się do niektórych argumentów o ułatwieniu - będzie to pewnym ominięciem błędu MC (konie nie powinny tymczasowo znikać po zejściu z nich) oraz głównie ułatwienie dla administracji, gracze bardzo nie lubią kiedy coś im ginie bez wyraźnej przyczyny ;)


#12
Komenda do odnajdywania wierzchowców będzie w v2.1.8 jako /namierz koń:
[Obrazek: DVTOiH3.png]


#13
Propozycja zrealizowana w v2.1.8, komenda: /namierz koń.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości