Coming Soon ™

Nowa komenda do mechanizmów?
#1
Mechanizmy aktywowane przedmiotem (jak ten) są czymś fajnym. Dają wiele możliwości: fajne drzwi i... mniej fajne drzwi? Można by użyć tego systemu do stworzenia jakiegoś rodzaju płatnego pomieszczenia; może strefa dla VIP'ów w jakimś Koloseum, może pomieszczenie z danymi z giełdy. Ale system ma pewien problem: 
Jeśli ktoś pozna nazwę przedmiotu aktywującego może stworzyć taki sam w kowadle. Aby takie systemy działały, trzeba dodać jakiś system anty-klonowalny... Dlatego...
[Obrazek: giphy.gif]
Sądzę, że odpowiedzią byłaby komenda, nazywająca przedmiot jaki masz w ręce. 
Q: Ale to samo co robi kuwadło!1!!
Nie. Coś nazwanego przedmiotem wyglądałoby tak <wpisujemy komendę, może coś jak /nazwij bankomat1>. Przedmiot zostaje nazwany Ilidumb bankomat1, ale jakąś pogrubioną/kolorową czcionką. Właściciel mechanizmu nazywałby tak itemy, nie osoba używająca. Jeśli nadal nie rozumiecie jak działa taki mechanizm, to tu jest tutorial.
A jeśli jestecie tak leniwi jak ja (albo nie znacie angielskiego (nie jak ja. w 2018 trza znać angielski!)) to wam go opiszę! A raczej... Narysuję!
[Obrazek: Tt5TOs7.jpg]
Wszystko jasne? Nie? To okej, oglądajcie tutorial, lenie.
Aha, i żeby mieć pewność:
@Libter


Odpowiedz
#2
Czyli w skrócie mówiąc możliwość podpisania danego przedmiotu nickiem gracza trzymającego kartkę?


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#3
Tak, ale jakąś pogrubioną albo kolorową czcionką.
Tych chyba nie da się skopiować w kowadle.


Odpowiedz
#4
ankietę dodaj i będzie super.


Odpowiedz
#5
Jestem na nie, ponieważ w Minecrafcie są już takie przedmioty. Robiłem już takie rzeczy, wystarczy użyć książek.

Pisząc książkę dostajesz oryginał. -> ten zachowujesz, ukrywasz i nikomu nie dajesz

Kopiując oryginał dostajesz kopię oryginału. -> tych używasz w mechanizmie sortowania

Jeśli ktoś spróbuje skopiować 'kopię oryginału', dostanie 'kopię kopii', która się nie stackuje z 'kopiami oryginału'.


Odpowiedz
#6
Ale książki się nie stackują, prawda?



PS. Ankiete dodam potem, na telefonie jest trudno.


Odpowiedz
#7
(16.03.2018, 04:21)Ilidumb napisał(a): Ale książki się nie stackują, prawda?



PS. Ankiete dodam potem, na telefonie jest trudno.


Stackują, po 16, można ich bez problemu używać w mechanizmach. Dodatkowo jeśli kupisz je ze sklepu to stackują się po 64, to już sprawka pluginu od sklepu.
Tworzyłem już takie mechanizmy i działały.


Odpowiedz
#8
@Libter
Wnuisek zamknunc proszam!
@Whitehead
Thank you, m'lord, za twą pomoc.


Odpowiedz
#9
Szkoda , że wniosek zamknięty, bo miałem pomysł aby zamiast specjalnej nazwy możnaby dodawać do opisu ( tag "lore" w nbt ) przedmiotu nick gracza.


Bar mleczny
"NAD LAWĄ"
Zaprasza!
Nether -45 42 -55 , obok sklepu Duchora
Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości