Coming Soon ™

Jak zrobić screena?
#1
Wykonywanie zrzutów ekranu potrafi być dla wielu osób bardzo trudną czynnością - niektórzy "ekstremiści" robią czasami zdjęcia ekranu telefonem. W tym poradniku postaram się przybliżyć wszystkim w jaki sposób można, wykorzystując wbudowane w Minecrafta funkcje, zrobić zrzut ekranu z gry. Polecam także, aby zajrzeć do mojego drugiego poradnika wyjaśniającego w jaki sposób wykonany zrzut ekranu można łatwo opublikować na forum: link.

Krok 1a. [opcjonalny]
W większości sytuacji warto przed wykonaniem zrzutu ekranu wyłączyć HUD. Dzięki temu naszej budowli czy innej rzeczy której robimy zdjęcie nie będzie zasłaniać pasek ekwipunku czy też menu boczne. Aby to zrobić należy kliknąć przycisk F1.

[spoiler=Obrazek pomocniczy]
[Obrazek: FFbpSbi.png]
[/spoiler]


Krok 1b. [opcjonalny] (wymaga Optifine'a)
Aby polepszyć jakość screena warto też wyłączyć dynamiczne FOV. W tym celu otwieramy menu pauzy (klawisz Esc), a następnie przechodzimy do opcji. Wybieramy ustawienia graficzne i przełączamy opcję dynamiczne FOV na wyłączone.

[spoiler=Obrazek pomocniczy]
[Obrazek: GkjrklL.png]
[/spoiler]


Krok 2.
Aby wykonać zrzut ekranu należy kliknąć przycisk F2.

[spoiler=Obrazek pomocniczy]
[Obrazek: hrb5xlu.png]
[/spoiler]



Po wykonaniu 2. kroku nasz zrzut ekranu powinien pojawić się w folderze C:\Users\<użytkownik>\AppData\Roaming\.minecraft\screenshots (lub innym, jeśli nie korzystamy z domyślnych ustawień). Aby dowiedzieć się, jak opublikować go na forum odwiedź ten poradnik.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#2
@jqmey obrazki ci sie nie wczytaly
[Obrazek: 9yTtBI.jpg]


Odpowiedz
#3
@wilk poprawione.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#4
Jest jeszcze narzędzie wycinanie :P


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burmistrz Kretowic
Szef firmy Building Services
Odpowiedz
#5
"Po wykonaniu 2. kroku nasz zrzut ekranu powinien pojawić się w folderze C:\Users\<użytkownik>\AppData\Roaming\.minecraft\screenshots (lub innym, jeśli nie korzystamy z domyślnych ustawień)." @Jqmey, no a jak nie mam na komputerze folderu .minecraft?


Odpowiedz
#6
(30.12.2017, 20:58)boleknowak napisał(a): "Po wykonaniu 2. kroku nasz zrzut ekranu powinien pojawić się w folderze C:\Users\<użytkownik>\AppData\Roaming\.minecraft\screenshots (lub innym, jeśli nie korzystamy z domyślnych ustawień)." @Jqmey, no a jak nie mam na komputerze folderu .minecraft?

W takim wypadku pojawił się w

(10.12.2017, 16:34)Jqmey napisał(a): innym, jeśli nie korzystamy z domyślnych ustawień


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#7
a widzisz, ja myślałem że to się tyczy tylko .minecraft.


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości