Coming Soon ™

Ankieta: Czy ta propozycja jest dobra?
Tak! Tego właśnie oczekuję po fCraft.pl !
93.33%
14 93.33%
Meeh, nope.
6.67%
1 6.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Nagrody dla ambitnych i pracowitych
#1
Moja propozycja odnosi się do nowego rodzaju nagrody, a ściślej mówiąc dwóch:

Architekt Cudów
Aby go otrzymać należy zaprojektować lub być głównym organizatorem olbrzymiego projektu, innego niż pixelarty (od czego jest osobna nagroda). Projekt ma mieć kształt jakieś budowli, miasta, pałacu, czegoś co ładnie się prezentuje z mapy i obiekt do którego warto doprowadzić lepszą drogę w netherze. Tytuł przypada na każdego posiadacza cuboida.

Budowniczy Cudów
Ponieważ nie każdy może być dobrym organizatorem wielkich przedsięwzięć, a pomocnik bez jakiejkolwiek nagrody to rzecz straszna, każdy mieszkaniec dodany do cuboida z Cudem powinien otrzymać jakąś nagrodę.

Warunki dla obu:
1. Projekt musi być duży lub przynajmniej nie maleńki, a jego wielkość będzie brana pod uwagę zarówno względem y jak i x z. Więc wysoki być może również. Ponieważ musi być duży, będzie podlegał odmiennym punktom regulaminu ( których propozycje zrobię, gdy te nagrody przypadną ludziom do gustu). Musi tak być z tych powodów, że zajmowanie wielkiego tereny przez jakiś projekt bez dalszej rozbudowy jest marnotractwem miejsca na mapie, a wielu z pewnością podejmie się jakiegoś bardziej ambitnego zadania i... zawiedzie... Nawet jest powiedzenie "niemożliwe zrobię od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać" ::D Wiec limit czasowy określony odgórnie... musi być, chyba, że  projekt zostanie oficjalnie uznany za zawieszony, ale nawet wtedy ktoś z mieszkańców musi to nadzorować, a termin urlopu ma być ściśle podany.
2. Dokumentacja forumowa w dziale: Monumenty graczy (który należałoby stworzyć). W niej były podawane aktualności potwierdzające stan rozwoju projektu, z koniecznoscią cotygodniowej aktualizacji, chyba, że Architekt ogłosi zawieszenie projektu.
Wzór informacji na forum:

Nazwa projektu:
Architekt Cudu:
Budowniczy Cudu:
Cuboidy:
Lokalizacja centrum cuboida:
Data rozpoczęcia projektu: 
Data ostatniej aktualizacji:
Data zakończenia projektu:
Przewidywany postęp projektu: [w %]

3. Projekt będzie obserwowany poprzez nowe screeny na forum oraz mapę. Aby w ostateczności projekt stał się Cudem, wymagane jest conajmniej 10 głosów innych graczy.

Narazie to tyle. To wstępny szkic pomysłu który zrodził się mi w głowie. Jeśli coś takiego już było, proszę mówić.


Odpowiedz
#2
Jestem za, tylko z małym przekształcniem propozycji. Chodzi o to, że np. Ten ktoś kto zbudował to cudo nie może sam się zgłosić, zgłaszają ci co widzą że ktoś się starał i wygląda to świetnie bo takie zgłaszanie się samemu to takie trochę "bessęsu", wtedy taki ktoś (xPatrykPlayX) zgłaszał siebie co krok dlatego moim zdaniem lepiej jakby ktoś zgłaszał tego co to zbudował. Tyle.


[Obrazek: Bez_nfazwy.png?width=1131&height=397]
Odpowiedz
#3
(30.10.2017, 15:20)Milo napisał(a): Jestem za, tylko z małym przekształcniem propozycji. Chodzi o to, że np. Ten ktoś kto zbudował to cudo nie może sam się zgłosić, zgłaszają ci co widzą że ktoś się starał i wygląda to świetnie bo takie zgłaszanie się samemu to takie trochę "bessęsu", wtedy taki ktoś (xPatrykPlayX) zgłaszał siebie co krok dlatego moim zdaniem lepiej jakby ktoś zgłaszał tego co to zbudował. Tyle.

Moim zdaniem powinno być tak: można zgłaszać siebie, ale w wątku na forum gracze mogą głosować za przyznaniem nagrody (bądź przeciw). Trzeba by jedynie ustalić % głosów na tak potrzebnych do zaakceptowania i niezbędną minimalną ilość wszystkich głosów.


[Obrazek: Hx9AzWJ.png]
Odpowiedz
#4
Zgadzam się z @Spitfirex86 bo też tak myślałem, ale ta ankieta powinna być, gdy postępy będą albo ponad 75% budowli albo 100%, aby nikt nie krytykował pustego placu lub czegoś co nie ma kształtu, a udowodnić trzeba i tak potrzebę większego terenu., aby nie było wrzasku i afer, że czemu ktoś ma taki teren... ble ble..


Odpowiedz
#5
Na początku nie zrozumiałem o co chodzi Pohevakiemu (zbyt pobieżnie przeczytałem wątek i odłożyłem na później - u mnie to standard) ale po kolejnym przeczytaniu chyba wiem o co biega.
Chodzi o tak zwane projekty z efektem "wow". Takie coś na co gapimy się na nie i nie możemy przestać. "O rany ale się ktoś namęczył, albo "ale to fajne jest", albo "haloooo.... tam...naaaa..doooooleeee..."
Otóż one, te projekty, zawsze są wynikiem pracy jakiegoś zespołu *minizespołu albo całkiem sporego zespołu).
@Hekutoki, @Pohevaki i inni pokazują nam że cierpliwością i determinacją można osiągnąć wiele, bardzo wiele, ale nic nie może się równać z pracą grupy. 
Dziura Pohevakiego - rzecz tak absurdalna i fascynująca że przyciągnęła swoim idiotycznym urokiem i prostotą całą masę graczy. Nie wiem ile to było osób ale chyba sporo. Każdy z nich chciał po prostu kopać dziurę. Taki zryw społecznego surrealizmu zasługuje na najwyższe uznanie. Nie kopali oni tej dziury w celu zdobycia surowców na własne projekty alni w celu zarobkowym. Kopali bo dziura ich przyciągała. No i przy tym zabawa była świetna. Warto by ich jakoś nagrodzić a także zachęcić do kolejnych zrywów, niekoniecznie dziurotwórczych - lista możliwości jest długa. W każdym razie zachęcić do wspólnej zabawy.
Dlatego nagroda jest dwuczęściowa - architekt (pomysłodawca, organizator, spiritus movens przedsięwzięcia) oraz Ci którzy to przedsięwzięcie zrealizowali - budowniczowie. Oczywiście największą nagrodą jest powstanie samego projektu i jego widok na mapie - ale słów pochwały nigdy dosyć. Jestem na tak (zwłaszcza że i moje pomysły realizowało wiele osób - hmmm... chyba postawie jakiś monument, który będzie ich upamiętniał)


Odpowiedz
#6
Z konieczności odświeżam temat i czekam na realizacje propozycji :)


[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości