Coming Soon ™

Ranking easy.fCraft.pl
#1
Witam.

Utworzyłem niedawno ranking graczy easy.fCraft.pl.
Dostępny jest on pod adresem https://easy.ranking.api.fname.pl/.

Jakie są kategorie rankingów?
  • Czas spędzony na serwerze
  • Wysłane wiadomości
  • Złowione ryby
  • Postawione bloki
  • Zniszczone bloki
  • Zniszczone bloki kamienia
  • Śmierci
  • Zabójstwa
  • Zadane obrażenia

Jak włączyć wyświetlanie w rankingu?
Użyj komendy /api Jqmey:easyrankingtak 1.
W niektórych sytuacjach może być wymagane użycie komendy /api klucze 1 (powinien się wtedy pojawić komunikat).

Jak wyłączyć wyświetlanie w rankingu?
Użyj komendy /api Jqmey:easyrankingnie.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#2
Aktualizacja v1.1:
  • Zmieniono nazwę kategorii z Czas spędzony na serwerze na Godziny spędzone na serwerze, w celu zmiany nazwy kolumny Godziny na Ilość w celu unifikacji.
  • Zmieniono nazwę kategorii z Złowione ryby na Udane połowy.
  • Dodano wyświetlanie głów graczy w rankingach.
  • Ograniczono ilość graczy wyświetlanych w rankingu.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#3
Dlaczego na easy jest pokazane top 4 a na hardzie top 10?


Odpowiedz
#4
(30.10.2017, 20:45)xSnowChex napisał(a): Dlaczego na easy jest pokazane top 4 a na hardzie top 10?

Poniważ, w rankingu wyświetlają się tylko gracze, którzy wyrazili na tgodę odpowiednią komendą. Najwidoczniej tylko 4 osoby ją wpisały na easy.


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#5
(30.10.2017, 20:45)xSnowChex napisał(a): Dlaczego na easy jest pokazane top 4 a na hardzie top 10?

Bo na easy jak na razie tylko 4 graczy włączyło wyświetlanie w rankingu.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#6

(30.10.2017, 20:46)aseertive napisał(a):
(30.10.2017, 20:45)xSnowChex napisał(a): Dlaczego na easy jest pokazane top 4 a na hardzie top 10?

Poniważ, w rankingu wyświetlają się tylko gracze, którzy wyrazili na tgodę odpowiednią komendą. Najwidoczniej tylko 4 osoby ją wpisały na easy.

(30.10.2017, 20:47)Jqmey napisał(a):
(30.10.2017, 20:45)xSnowChex napisał(a): Dlaczego na easy jest pokazane top 4 a na hardzie top 10?

Bo na easy jak na razie tylko 4 graczy włączyło wyświetlanie w rankingu.



Aha dzieki za podpowiedź


Odpowiedz
#7
Nie mam potrzeby przechwalania się. Wystarczy, że raz na miesiąc @Libter wyciągnie mojego nicka ;)

X.


Odpowiedz
#8
(30.10.2017, 21:23)Xanth napisał(a): Nie mam potrzeby przechwalania się. Wystarczy, że raz na miesiąc @Libter wyciągnie mojego nicka ;)

X.

Ten ranking nie służy tylko do przechwalania się, ale też do porównania swoich wyników z wynikami innych graczy ?


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#9
Błąd w linku, wskazuje na https://%20easy.%20ranking.api.fname.pl/

X.


Odpowiedz
#10
(31.10.2017, 17:26)Xanth napisał(a): Błąd w linku, wskazuje na https://%20easy.%20ranking.api.fname.pl/

X.

Poprawione.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#11
Propozycja zmiany: śmierć nie jest osiągnięciem, powinno się raczej, wg mnie, wskazywać od najmniejszej ilości, a nie od największej, w statystykach :)

X.

[Obrazek: rExuOYv.jpg][Obrazek: hd1BbaN.jpg]

PS. @MikiCreator, serio? ponad 1200 zgonów? :facepalm


Odpowiedz
#12
(31.10.2017, 18:58)Xanth napisał(a): powinno się raczej, wg mnie, wskazywać od najmniejszej ilości, a nie od największej, w statystykach :)
Wszyscy nowi mają najmniej czyli zero, trzeba to sensownie skorelować z czasem gry.


Odpowiedz
#13
Wystarczy liczyć od jednego, poza tym, mało kto nowy czy chwilowy, włączy sobie statystyki.

X.

PS. Ewentualnie, na czas testów, zrobić dwie statystyki: najwięcej i najmniej śmierci. I się zobaczy, czy to działa ;)


Odpowiedz
#14
Aktualizacja v1.2:
  • Naprawienie kilku mniejszych błędów.
  • Znaczne ulepszenie cache'owania w celu zmniejszenia czasu ładowania strony i odciążenia API.
  • Dodanie licznika osób, które włączyły wyświetlanie w rankingu.

(31.10.2017, 19:20)Xanth napisał(a): Wystarczy liczyć od jednego, poza tym, mało kto nowy czy chwilowy, włączy sobie statystyki.

X.

PS. Ewentualnie, na czas testów, zrobić dwie statystyki: najwięcej i najmniej śmierci. I się zobaczy, czy to działa ;)

Ranking ilości śmierci malejąco to też ciekawe porównanie - wiadomo kto najwięcej ginie. W przypadku sortowania rosnącego ranking zapchałby się osobami które na serwerze grały tylko kilkadziesiąt godzin i ich ilość śmierci trudno porównywać z osobami, które na serwerze spędziły 400-1200 godzin :P.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#15
@Jqmey od kiedy powstał dział dla stron bazujących na API proponuję scalić dyskusję do głównego wątku.


Odpowiedz
#16
A jakby zrobić, że w navbarze w inpucie można wybrać ile ma być wyświetlanych wyników w tabeli? Np. ustawiam 15 i mam TOP15, ustawiam 3 i mam TOP3.


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#17
według mnie to zbędne po co liczyć czyjeś zgony? To sprawa gracza, gdzie prywatność? Właśnie teraz można się śmiać 1200 zgonów
"hahahh"


Odpowiedz
#18
(11.11.2017, 15:50)ProSzkielet napisał(a): według mnie to zbędne po co liczyć czyjeś zgony? To sprawa gracza, gdzie prywatność? Właśnie teraz można się śmiać 1200 zgonów
"hahahh"

Gdybyś przeczytał temat zapewne zauważyłbyś, że jest tam wyraźnie napisane, że aby być trzeba wyświetlanym w rankingu trzeba go włączyć. Niestety, ale z tego co widzę okazało się to dla ciebie zbyt trudne.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości