Coming Soon ™

[Niski] Strona do wizualizacji historii transakcji
#1
Wraz z nowym API umożliwiającym uzyskanie szczegółowej historii transakcji proponuję utworzenie strony do jej wizualizacji:
  • Przedstawienie zmian na koncie na wykresach rocznych, kwartalnych i miesięcznych.
  • Przedstawienie źródeł pieniędzy na koncie na wykresie kołowym: bank, przelewy, sklepy (zawsze dodatnie), skupy (zawsze ujemne).
  • Zestawienie zarobków i wydatków związanych z przelewami - którzy gracze oddali najwięcej, do których zostało najwięcej zapłacone.
  • Zestawienie zarobków ze sklepów - które towary przynoszą największe zyski, w jakich lokalizacjach jest największa sprzedaż.
  • Zestawienie wydatków ze skupów - które towary kosztowały najwięcej, w jakich lokalizacjach jest największe kupno.
  • Lista pustych sklepów i pełnych skupów z możliwością zaznaczenia przez użytkownika, żeby więcej się nie wyświetlały np. po uzupełnieniu towaru.


Odpowiedz
#2
I najlepiej gdyby dało się filtrować historie transakcji.
[spoiler]
[Obrazek: pPuIk5r.gif]
[/spoiler]


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
Odpowiedz
#3
Fajny pomysł, ale chciałbym mieć gwarancję, że nikt nie będzie miał dostępu do danych o koncie, może zrobić wszystko po stronie klienta jakimś JS-em?


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#4
(29.10.2017, 17:51)aseertive napisał(a): Fajny pomysł, ale chciałbym mieć gwarancję, że nikt nie będzie miał dostępu do danych o koncie, może zrobić wszystko po stronie klienta jakimś JS-em?
Nie można JSem, bo klucz API/0 wymagany do większości zapytań musi pozostać tajne. Poza tym trzeba mieć jakieś zaufanie do twórcy strony, gdyby było po stronie klienta to weryfikowałbyś kod przed każdym użyciem żeby sprawdzić czy nie przesyła danych na serwer?


Odpowiedz
#5
(29.10.2017, 18:59)Libter napisał(a): Nie można JSem, bo klucz API/0 wymagany do większości zapytań musi pozostać tajne. Poza tym trzeba mieć jakieś zaufanie do twórcy strony, gdyby było po stronie klienta to weryfikowałbyś kod przed każdym użyciem żeby sprawdzić czy nie przesyła danych na serwer?

W sumie, może niewebowy program, który łączy się tylko z serwerem API?


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#6
(29.10.2017, 19:10)aseertive napisał(a): W sumie, może niewebowy program, który łączy się tylko z serwerem API?
Nie brnij dalej. Niewebowy program tak samo musi zawierać klucz API/0, a dodatkowo jest trudny w stworzeniu, aktualizacji i prawdopodobnie byłby robiony tylko pod jeden system.


Odpowiedz
#7
Stworzenie takiego narzędzia do historii transakcji to nielada wyzwanie, więc nie zrobi tego pierwszy lepszy użytkownik. Skoro ktoś to zrobi, to znaczy że jest porządny i raczej nie będzie tego rozpisywał.


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#8
Niby jest, krótki regulamin kluczy API/0, ale może napisać i rozbudować obecny Regulamin API - [A1]


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#9
Dobra, na discordzie wyskoczyłem jak Filip z konopii, nie czytając wcześniej tego wątku. Cofam to co pisałem o usuwaniu historii...

#chcęto!

X.

PS. Serio, @aseertive, aż tak boisz się o swoje wirtualne cyferki w grze internetowej w klocki, że przy każdej jednej okazji musisz płakać o ochronie danych? Wierz mi, mało kogo obchodzą twoje zarobki. Ja chcę wykresy, jak lepiej zarabiac na tobie ;)


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości