Coming Soon ™

Wydawanie kluczy API/0
#1
Ze względu na dużą liczbę informacji, które będą dostarczane przez API każde użycie jest logowane oraz musi zostać podpisane kluczem API/0. Klucze wydawane są w temacie po napisaniu podania wg. wzoru:
Kod:
Nick w grze:

Do czego będę używał API?

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale?

Czy akceptuję regulamin?

W przypadku zmian informacji zapisanych w podaniu obowiązuje wzór:
Kod:
[Zmiana]
Do czego będę używał API?

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale?

Regulamin:
[spoiler]
Dane - wszelkie dane uzyskiwane przez API z wyjątkiem nicków, UUIDów, statusów premium oraz skinów graczy.
Klucz - klucz API/0 uzyskany poprzez podanie w tym temacie.
Właściciel - @Libter czyli właściciel serwera fCraft.pl.

  1. Dane są wyłączną własnością serwera fCraft.pl, ich trwałe zapisywanie lub przechowywanie wymaga pisemnej zgody właściciela.
  2. Zabronione jest udostępnianie klucza innym osobom. W przypadku podejrzeń wycieku klucza jego posiadacz zobowiązuje się do powiadomienia właściciela.
  3. Zabronione jest używanie API w celach zabronionych regulaminami serwera, a w szczególności w celu zaszkodzenia innym użytkownikom.
[/spoiler]


Odpowiedz
#2
Nick w grze: boleknowak

Do czego będę używał API? do różnych obliczeń, będe tworzył komendy przyjazne użytkownikowi

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Nie rozumiem :( jeśli chodzi o mój serwer to żadne

Czy akceptuję regulamin? No pewnie


Odpowiedz
#3
(25.10.2017, 20:57)boleknowak napisał(a): Nick w grze: boleknowak

Do czego będę używał API? do różnych obliczeń, będe tworzył komendy przyjazne użytkownikowi

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Nie rozumiem :( jeśli chodzi o mój serwer to żadne

Czy akceptuję regulamin? No pewnie
Klucz wysłany na PW.


Odpowiedz
#4
Nick w grze: Jqmey.
Do czego będę używał API?: do uzyskiwania informacji nt. najnowszych wersji serwera i nt. usuniętych cuboidów.
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale?: będę cache'ował odpowiedzi, aby zbytnio nie obciążać serwerów fCrafta.
Czy akceptuję regulamin?: tak.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#5
(25.10.2017, 21:30)Jqmey napisał(a): Nick w grze: Jqmey.
Do czego będę używał API?: do uzyskiwania informacji nt. najnowszych wersji serwera i nt. usuniętych cuboidów.
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale?: będę cache'ował odpowiedzi, aby zbytnio nie obciążać serwerów fCrafta.
Czy akceptuję regulamin?: tak.
Klucz wysłany na PW. Z cachowaniem "informacji nt. najnowszych wersji serwera i nt. usuniętych cuboidów" nie ma problemu, ale w przypadku bardziej prywatnych danych wymagane jest podanie szczegółów przez ile czasu są przechowywane.


Odpowiedz
#6
Nick w grze: Kruliczek
Do czego będę używał API? rozwój https://xnorbig.pl/?page=apishower w postaci wyświetlania profili graczy
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? chyba żadne, może w przyszłości liczbę wyświetleń danego profilu
Czy akceptuję regulamin? oczywiście


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#7
(25.10.2017, 21:45)Norbi napisał(a): Nick w grze: Kruliczek
Do czego będę używał API?  rozwój https://xnorbig.pl/?page=apishower w postaci wyświetlania profili graczy
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? chyba żadne, może w przyszłości liczbę wyświetleń danego profilu
Czy akceptuję regulamin? oczywiście
Klucz również wysłany na PW. Liczba wyświetleń profilu to Twoje dane, nie są uzyskiwane z API ;)


Odpowiedz
#8
(25.10.2017, 21:45)Norbi napisał(a): Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? chyba żadne, może w przyszłości liczbę wyświetleń danego profilu

Nie są to dane dostępne w API.


SKLEP JQMEY'A
Tanie Beacony (750$/szt.), Elytry (500$/szt.), Shulkerowe skrzynie (350$/szt.) i nie tylko!
Odpowiedz
#9
A co to API??


Odpowiedz
#10
(26.10.2017, 09:42)scrablord napisał(a): A co to API??

Nie wiesz, to znaczy, że to nie dla ciebie.

X.

PS. Application Programming Interface.


Odpowiedz
#11
Czemu tak uważasz Xanth? Chcę się dowiedzieć.


Odpowiedz
#12
(26.10.2017, 09:42)scrablord napisał(a): A co to API??

Nie  martw się ja też nie wiem 


https://en.wikipedia.org/wiki/Applicatio..._interface


Odpowiedz
#13
(26.10.2017, 10:08)Xanth napisał(a): Nie wiesz, to znaczy, że to nie dla ciebie.
Nawet jak nie użyją to powinni przynajmniej wiedzieć o co chodzi z tymi aktualizacjami API i do czego inni mogą tego używać.

(26.10.2017, 09:42)scrablord napisał(a): A co to API??
Wszystko jest opisane tutaj: https://fcraft.pl/temat-w-drodze-do-v2-3-1319.


Odpowiedz
#14
Nick w grze: Merkuriusz

Do czego będę używał API? Będę korzystał z API najprawdopodobniej do różnych własnych zabaw z tymże, może wyprodukuję jakiś śmieszny generator sygnatur związany z danymi z API w przyszłości

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Na stałe nic, natomiast dane mogą być cachowane np w postaci obrazka z generatora.

Czy akceptuję regulamin? A mogę nie? [Obrazek: a62gZb9.png]


Odpowiedz
#15
(26.10.2017, 16:01)Merkuriusz napisał(a): Nick w grze: Merkuriusz

Do czego będę używał API? Będę korzystał z API najprawdopodobniej do różnych własnych zabaw z tymże, może wyprodukuję jakiś śmieszny generator sygnatur związany z danymi z API w przyszłości

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Na stałe nic, natomiast dane mogą być cachowane np w postaci obrazka z generatora.

Czy akceptuję regulamin? A mogę nie? [Obrazek: a62gZb9.png]
Nie możesz nie :> Klucz wysyłam na PW.


Odpowiedz
#16
Nick w grze: matiut2

Do czego będę używał API?: Raczej będę bawił się komendami typu zamiana nicku na uuid

Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale?: nie, nigdy, nie mam gdzie

Czy akceptuję regulamin?: Jeśli tego pragniesz ...




OOOOOOOO setka moich postów na forum 


Odpowiedz
#17
[Zmiana]
Do czego będę używał API? informacje o cuboidzie, serwerze i graczach
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? klucz API/1 i API/2 wpisany dobrowolnie przez gracza po ówczesnym poinformowaniu o zapisie klucza


[Obrazek: fElmNP7.png]
Odpowiedz
#18
(27.10.2017, 20:06)Norbi napisał(a): [Zmiana]
Do czego będę używał API?  informacje o cuboidzie, serwerze i graczach
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? klucz API/1 i API/2 wpisany dobrowolnie przez gracza po ówczesnym poinformowaniu o zapisie klucza
Zmiana zaakceptowana.


Odpowiedz
#19
Nick w grze: HaskellV
Do czego będę używał API? Jakieś ładne wykresy ze statystyk, historii tranzakcji, profile graczy
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Nie będę zapisywał nic
Czy akceptuję regulamin? Tak


Odpowiedz
#20
(03.11.2017, 15:06)HaskellV napisał(a): Nick w grze: HaskellV
Do czego będę używał API? Jakieś ładne wykresy ze statystyk, historii tranzakcji, profile graczy
Jakie dane uzyskane z API będę zapisywał trwale? Nie będę zapisywał nic
Czy akceptuję regulamin? Tak
Wysyłam klucz na PW.


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości