Coming Soon ™

Zmiana nicku lub statusu premium - FAQ
#1
Definicje:
  • Konto premium - zakupiony Minecraft, w launcherze podaje się e-mail (lub nick w przypadku starych kont) oraz hasło.
  • Konto pirackie - piracki Minecraft, w launcherze podaje się tylko nick.
  • UUID - uniwersalny, unikalny identyfikator używany do jednoznacznego wskazania gracza na serwerze oraz przypisywania do niego przedmiotów, cuboidów, statystyk, ustawień i wielu innych danych.

Skąd bierze się UUID?
Konta premium mają przypisany na stałe UUID niezależnie od zmian nicku, natomiast UUIDy kont pirackich są generowane z ich nicku.

Czy mogę zmienić UUID?
Nie - jakiekolwiek działania administracyjne powodujące zmianę UUID nie będą wykonywane.

Mam konto premium - czy mogę zmienić nick?
Oczywiście, od początku istnienia serwera konta premium mogą bez problemu zmieniać nicki w panelu Mojangu bez utraty danych przypisanych do UUID.

Mam konto pirackie - czy mogę zmienić nick?
Od v2.3.0.1 jest to możliwe, jednak wymaga poświęcenia jednego złotego dolara z donacji.
  1. Wyślij prywatną wiadomość z prośbą o zmianę nicku.
  2. Niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi wejdź na serwer pod nowym nickiem i zarejestruj się.

Miałem konto premium, ale je straciłem. Co robić?
Od v2.3.0 możliwa jest zmiana konta premium na pirackie bez wpływu na UUID - dzięki temu żadne dane przypisane do niego nie zostaną utracone.
  1. Wyślij prywatną wiadomość z prośbą o zmianę konta premium na pirackie.
  2. Niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi wejdź na serwer i zarejestruj się.
Jeśli jednak po jakimś czasie uda się odzyskać konto, możesz poświęcić jeden złoty dolar z donacji i odzyskać status premium wysyłając prywatną wiadomość z prośbą w tej sprawie.

Miałem konto pirackie, ale kupiłem premium. Dlaczego nadal muszę się logować?
Twoje konto zostało zapamiętane przez serwer jako pirackie, a jego zmiana na premium miałaby wpływ na UUID. Jeśli mimo wszystko nie chcesz się logować zmień nick w panelu Mojangu na nieużywany wcześniej na serwerze i rozpocznij grę na nowym koncie premium, majątek ze starego konta możesz przenieść samodzielnie.


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości