Coming Soon ™

O obniżce cen diamentu i jego nadmiarze
#1
Jak wiecie, diamenty ostatnio staniały. Chciałbym wytłumaczyć, dlaczego tak się stało oraz dlaczego nie powinniście ingerować w ceny.

Wartość każdego dobra, w tym wypadku zależna jest od 2 czynników. Od efektywności produkcji i od popytu na dane dobro.

Obecnie większość górników wyposażana jest w najlepsze, możliwe kilofy, dzięki którym, z jednej rudy dostają oni 1 - 3 diamenty, kilofy kopią znacznie szybciej od nieulepszonych, a przez ulepszenie za pomocą zaklętej księgi "Naprawa" prawie się nie niszczą.

Z drugiej strony mamy konsumentów diamentów, którzy używają ich w większości przypadków do wytworzania narzędzi, zbroii i skrzyń shulkera. Oni nie używają tyle diamentów, żeby zużyć diamenty produkowane przez górników, przez co jest nadwyżka diamentów. Do tego dochodzi jeszcze powiększenie mapy, mające wpływ na stopień ograniczenia zasobów, zwiększając dostępność diamentów na mapie.

Ponieważ, efektywność produkcji przewyższa zapotrzebowanie, na serwerze jest nadmiar diamentów. Przez co, producenci, chcąc sprzedać swoje dobra dostosowywując się do poziomu zapotrzebowania na nie obniżają ceny. Ma tutaj zastosowanie pewna zasada:
  • Jeśli diamenty będą kosztowały 150$ kupię 3
  • Jeśli diamenty będą kosztowały 130$ kupię 4
  • Jeśli diamenty będą kosztowały 100$ kupię 5
  • Jeśli diamenty będą kosztowały 70$ kupię 8...
Każdy wartość diamentu odczuwa subiektywnie, zależy ona od celu danej osoby, dlatego:

Cytat:Każde ludzkie działanie działanie jest racjonalne, nawet jeśli nie jest.

Ludwig von Mises, Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii

Zapraszam do dyskusji na ten temat, Zachęcam także do zapoznania się z poniższymi materiałami wideo, jak i samą zawartością tego kanału.
W trakcje dyskusji proszę o argumentację swojego stanowiska i zachowanie kultury. Ważne jest też stosowanie się do T1
Dyskusja zakończy się za 5 dni, wtedy też podsumuję wszystkie za i przeciw. I przedstawię wnioski.


Pozosatałe 2 filmy wstawiam jako linki, ponieważ limit filmów w poście to 1. @Libter napraw i zamień na widgety.
https://www.youtube.com/watch?v=r0urzaTamCU
https://www.youtube.com/watch?v=Lr4s1WphgdM


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#2
Cytat:
  • Jeśli diamenty będą kosztowały 150$ kupię 3

  • Jeśli diamenty będą kosztowały 130$ kupię 4

  • Jeśli diamenty będą kosztowały 100$ kupię 5

  • Jeśli diamenty będą kosztowały 70$ kupię 8...
ta zasada nie zawsze o obowiązuje na serwerze popatrz jak wiele ludzludzi kupuje u tydraniu

U mnie kiedy cena była ustawiona na 145 ludzie tez kupowali stacki a cena na rynku to było 40$

Ass wystaw diamenty po 10$ i sprawdź ile diamentow kupia (pamiętaj ze koszt uzyskania przez ciebie 1.5 stacja diamentów to 6k


Odpowiedz
#3
(14.10.2017, 11:28)wilk napisał(a): ta zasada nie zawsze o obowiązuje na serwerze popatrz jak wiele ludzludzi kupuje u tydraniu
U mnie kiedy cena była ustawiona na 145 ludzie tez kupowali stacki a cena na rynku to było 40$

Masz tu poniekąd racje, ale nie możemy mówić o konkurencji doskonałej. Osoba nie znająca cen danego dobra jest w stanie kupić je drożej. Może nawet tego nie być świadoma. Może też uznać, że szukanie lepszej oferty zajmie jej więcej, niż zarobienie różnicy pomiędzy dwoma ofertami.
(14.10.2017, 11:28)wilk napisał(a): Ass wystaw diamenty po 10$ i sprawdź ile diamentow kupia (pamiętaj ze koszt uzyskania przez ciebie 1.5 stacja diamentów to 6k
Koszt uzyskania 1,5 stacka diamentów nie wynosi mnie 6 000$, tylko czas, w którym mógłbym zrobić coś innego. Patrz Koszt Alternatywy


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#4
@ass ale osoba kupująca dobrze wiedziała że gdzieś indziej jest taniej
Na serweserwerze jest wiele osób ktore wiedza ze jest gdzieś taniej ale kupują u mnie u tydrania


Odpowiedz
#5
(14.10.2017, 11:36)wilk napisał(a): @ass ale osoba kupująca dobrze wiedziała że gdzieś indziej jest taniej
Na serweserwerze jest wiele osób ktore wiedza ze jest gdzieś taniej ale kupują u mnie u tydrania

Podaj przykłady.

Możemy też sądzidzić (jak pisałem wyżej), że osobie nie chce się szukać najlepszej oferty lub kupuje u was, bo ma pewność, że tam jego nikt nie spali, w porównaniu fo niektórych graczy easy. Możliwe jest też, że klient chce też zaszczędzić czas, nie latając po 10 sklepach, żeby kupić coś taniej. Taką możliwość daje moje targowisko


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#6
@UP ja mogę być przykładem, tydraniu ma przejrzysty sklep z prawie wszystkimi przedmiotami, gdzie reszta ma co najwyżej barwniki

Skoro już mowa o tym co wpływa na ceny to opiszę kilka szczegółów:
dystans - nikomu się nie chce latać po mapie, by zaoszczędzić dodatkowe 5$ kupi się wręcz za chora kwotę od sąsiada, by błyskawicznie dany produkt dostać
jakość - w przypadku narzędzi i zbroi bez mendingu, chociaż to już ma minimalne znaczenie
popularność - świetnym przykładem jest tydraniu, tego sklepu nie da się nie znać, a gdzie indziej bywa czasami i o wiele taniej
własna praca i wkład - każdy przedmiot można zdobyć również samemu, nie mniej to też również wpływa na cenę, zwłaszcza jeżeli zdobycie jakieś przedmiotu jest wręcz trudne lub absurdalne: enchanty, niektóre mikstury


Przejście z hard na easy było dobrym pomysłem.
Odpowiedz
#7
(14.10.2017, 23:08)Iksdejszyn napisał(a): @UP ja mogę być przykładem, tydraniu ma przejrzysty sklep z prawie wszystkimi przedmiotami, gdzie reszta ma co najwyżej barwniki


a tu się nie zgodzę xanthcik ma ładny sklep ja nie mam najgorszego i ze wszystkim prawie że i powoli powstaje więcej takich sklepów jedynie tydraniu ma najlepsze reklamy i jest najbardziej znany


Widzisz to?
Widzisz.
Czytasz?
Czytasz
To teraz...
się
    UŚMIECHNIJ C:
Odpowiedz
#8
Z dyskusji mało co wyszło, osoby, które oskarżały mnie o obniżke cen diamentu się nie wypowiedziały, mimo przeklejenia kilka razy linku, więc uznaje, że nie magły sformuwać odpowiednich argumentów przeciw. Temat można zamknąć.


[Obrazek: OAeIeW]
Odpowiedz
#9
Zaraz "nie mogły". Mogły, ale nie chciały, z niektórymi po prostu się nie dyskutuje.

X.


Odpowiedz
#10
[Obrazek: 1392968617_3nekcy_600.jpg]


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości