Coming Soon ™

Ankieta: Poprawa stawiania cuboidów w netherze
Tak
66.67%
6 66.67%
Nie
33.33%
3 33.33%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[v2.1.3.4] Portale w netherze
#1
Chciałbym zaproponować zakaz obudowywania portali w netherze, a dokładniej zakaz dawania cuboidu więcej niż jest to potrzebne na sam portal.
Ludzie obudowują portale w netherze przez które czasem jest łatwo utknąć - a nie ma nawet takiej potrzeby, skoro można obudować go w swojej już posesji w taki sposób aby dało się z niego teleportować na powrót.

Nawet jeżeli postawi się dobrze portal, to jeżeli jakiś inny sąsiad źle go postawi (o nawet 1 kratkę) to teleportacja może się zbugować(a przynajmniej w przypadku mojego portalu). Mógłbym się założyć, że nie jestem też jedynym przypadkiem :x.


#2
Zgadzam się z Tobą, czasami się buguje portal i można się mocno wkurzyć... Jestem całkowicie na TAK ! Po co robić bałagan i budować nie wiadomo ile koło tego portalu, skoro sam cuboid wystarczy ...


#3
Popieram

Wysłane z kapciowego fona 😎


[Obrazek: fElmNP7.png]
#4
(27.01.2017, 00:47)Lavard napisał(a): a dokładniej zakaz dawania cuboidu więcej niż jest to potrzebne na sam portal.
(27.01.2017, 00:58)Sanitariusz napisał(a): Po co robić bałagan i budować nie wiadomo ile koło tego portalu, skoro sam cuboid wystarczy ...
Taki zakaz byłby absurdalny - cuboid służy do ochrony własności czyli również np. netherowej kolejki przy portalu lub w zwykłym świecie domu gracza zawierającego portal. Nie wspominając o prostej możliwości obejścia zakazu poprzez budowę czegoś innego (np. niewielkiego schronienia w netherze) i postawienie portalu dopiero po otrzymaniu cuboida na budowlę.

(27.01.2017, 00:47)Lavard napisał(a): Chciałbym zaproponować zakaz obudowywania portali w netherze
Nie jest to powiedziane wprost, jednak zakaz więzienia graczy (również w portalach) już funkcjonuje. Istnieje możliwość zaostrzenia kar za zabudowywanie portali i lepszego poinformowania graczy o takim zakazie.


#5
Okej, rozumiem. Ochrona własności. Z tym że mówię o samych portalach(dosłownie np. z cuboidem lavard_portal), które mogą się bugować z innymi. W netherze sam portal nie potrzebuje super szczelnego domku - gdzie niektórzy tak robią. Jak chcą sobie taki postawić to śmiało obok pod inny cuboid, gdzie jmod może to skontrolować (przykładem jest np. kolej). Jmodowie mogą np. dopiero stawiać jakikolwiek cuboid w netherze po zbudowaniu już portalu w nim, tak samo jak budowli gdzie jest to już przewidywalne działanie gracza, prawda? Chyba nie dają cuboidu na pustą przestrzeń dla graczy grających 3 dni?

Jest taki jeden gracz, nie przypomnę sobie teraz nazwy, ale przestał on grać (lub gra b. rzadko, nie wiem, widziałem go właśnie może z 2-3 dni i tyle) i ma obudowane w netherze jak i poza, gdzie życzę powodzenia w ucieczce samemu. Ostatnio ratowałem gracza z takiej sytuacji, budując portal o bliższych właściwych koordach i niższym Y.


#6
(27.01.2017, 16:51)Lavard napisał(a): Okej, rozumiem. Ochrona własności. Z tym że mówię o samych portalach(dosłownie np. z cuboidem lavard_portal), które mogą się bugować z innymi. W netherze sam portal nie potrzebuje super szczelnego domku - gdzie niektórzy tak robią.
"Nie wspominając o prostej możliwości obejścia zakazu poprzez budowę czegoś innego (np. niewielkiego schronienia w netherze) i postawienie portalu dopiero po otrzymaniu cuboida na budowlę."


(27.01.2017, 16:51)Lavard napisał(a): Jmodowie mogą np. dopiero stawiać jakikolwiek cuboid w netherze po zbudowaniu już portalu w nim, tak samo jak budowli gdzie jest to już przewidywalne działanie gracza, prawda? Chyba nie dają cuboidu na pustą przestrzeń dla graczy grających 3 dni?
Tym razem absurdalny nakaz, nie każda budowla w netherze musi zawierać portal :V

Ogólne żadne majstrowanie przy sposobie nadawania cuboidów w celu ograniczenia tego co ma się na nich znajdować nie przyniesie zamierzonego skutku - cuboid nadawany jest jednorazowo, a potem gracz zarządza nim w dowolny sposób. Jedynie ogólny zakaz zamurowywania portali połączony z odpowiednimi sankcjami oraz informowanie o nim graczy może pomóc w rozwiązaniu problemu bez zbędnych szkód i w takiej formie akceptuję propozycję.


#7
No okej, źle ujałem xD. Chodziło mi raczej o ogólnie 1 portal w netherze, żeby nie było potrzeby budować więcej w sąsiednim już domku czy cokolwiek sobie zbudują. Toż chyba nie budują 5 portali do 1 posesji w overworld. Nie wiem czy jmod ma widok na cuboidy gracza, ale gdyby tak to można by temu zapobiegać bez większych komplikacji i to chciałem osiągnąć :x.
Jeżeli absurdalne to k, ale przynajmniej poinformujcie dobrze graczy o problemie omurowanych portali xd.


#8
Dodatkowy zapis w regulaminie i informacja o nim w temacie pomocy /portal będzie w v2.1.4.


#9
Zrealizowana w v2.1.3.4.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości