Coming Soon ™

Oznakowanie dróg lądowych na podstawie morskiej przygody
#13
(17.09.2017, 18:50)Mototata napisał(a): Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi stwierdzeniami. Z żadnym z nich. 
Moja propozycja ma na celu ułatwienie komunikacji graczom początkującym. Pamiętam raban jaki robiłeś z okazji braku nowych graczy i że musimy pomagać nowym. Po to zostało stworzone całe to przyjmowanie.

Wielokrotnie usiłowałem pomóc nowym w dotarciu do jakiegoś celu - zdalnie poprzez czat i wiem jakie wiążą się z tym problemy. Funkcja ustaw pozycja jest bardzo przydatna - używam jej cały czas, dużo lepsza niż F3 który zajmuje sporo ekranu ale dotarcie z informacją jak nowy gracz ma to włączyć albo jak używać graniczy z cudem. W przypadku nowych ustaw pozycja jest całkowicie nieprzydatna - po prostu nie umieją tego włączyć ani tego używać.
Są kłopoty również z F3 bo na laptopach klawisze funkcyjne włączaja się często przy użyciu dodatkowego klawisza (Fn). Mapa serwera... to juz czysta abstrakcja. Podkreślam cały czas chodzi o nowych graczy.
dojście do centrum nie jest proste na drogach, nie biegnących prosto w kierunku centrum, czasem trafiamy na drogę która biegnie w poprzek - i nie wiadomo w którą iść stronę żeby dotrzeć do centrum. Z tym problemem mierzył się chyba każdy. A kierowanie się współrzędnymi to są biegi przełajowe.
A ja niestety nie mogę w żadnym stopniu zgodzić się z propozycją. Po prostu system ułatwiający półgodzinnym graczom dotarcie do tylko jednego celu nie jest tego warty, gdy można stworzyć lepsze alternatywy przydatne dla wszystkich jak drogowskazy.

Są pewne granice, na serwerze nie potrzeba graczy dla których uruchomienie komendy graniczy z cudem (chociaż nie sądzę, żeby był to autentyczny przypadek). Warto wspomnieć, że ułatwienie dotarcia do centrum nie pomoże w żadnym innym celu - tu przydatne będą drogowskazy, które zaproponowałem w poprzednim poście.

Większość nowych graczy pojawia się obecnie u Whiteheada skąd droga do centrum jest bardzo prosta. Poza tym fundamenty tego wątku są dosyć wątpliwe - zerowe współrzędne nie powinny być celem nowicjuszy. Wszelkie potrzebne do życia przedmioty mogą znajdować się w miejscu ich przyjmowania, zwłaszcza że budowa kolejnych placówek przyjmujących planowana jest na granicach mapy.


Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Oznakowanie dróg lądowych na podstawie morskiej przygody - przez Libter - 17.09.2017, 20:38



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości