Coming Soon ™

Ankieta: czy chcesz aby dodano broń palną na serwerze?
Tak
23.53%
4 23.53%
Nie
76.47%
13 76.47%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Broń palna
#1
Moją propozycją jest dodanie broni palnej na serwerze (dubeltówka , rewolwer i shotgun).


-Dubeltówka

  crafting:                        Rodzaj naboju:         Działanie:

                                      zwykły                       Dubeltówka po nabiciu może wystrzelić 2 razy zadając od 5 do 8 dmg na odległość 40 metrów.
   XXX                                                              W miarę celna.

   PFB                                                              Przeładowanie: PPM trzymając dubeltówkę i mając 2 zwykłe naboje w ekwipunku
   PLX

   X- puste miejsce
   P- deski
   F- krzesiwo
   L- dźwignia
   B-blok żelaza

-Rewolwer

  crafting:                        Rodzaj naboju:         Działanie:

 
                                       zwykły                       Rewolwer może wystrzelić 6 razy zadając od 3 do 5 dmg na odległość 15 metrów.
  XXX                                                                W miarę celna.

  FBZ                                                                Przeładowanie: PPM trzymając rewolwer i mając 6 zwykłych naboi w ekwipunku
  ZLX

   X- puste miejsce
   Z- sztaba żelaza
   F- krzesiwo
   L- dźwignia
   B-blok żelaza

-Shotgun ("Pompka")

  crafting:                    Rodzaj naboju:        Działanie:


                                   śrutowa                    Shotgun może wystrzelić do 4 razy 8 pocisków na raz z czego każdy zadaje 3 dmg
  XXX                                                           na odległość 10 metrów.

  FBB                                                           Przeładowanie: PPM trzymając shotgun i mając przynajmniej 1 pocisk śrutowy w ekwipunki
  PLX                                                                                                                                                                                      (max. 4)



   X- puste miejsce
   F- krzesiwo
   B- blok żelaza
   P- deski
   L- dźwignia

-Naboje:
 
 zwykły (crafting: samorodek żelaza + proch)

 śrutowy (4x samorodek żelaza + 4x krzemień + proch)


 


#2
Tylko po co, skoro dużo osób ma pvp wyłączone, a do zabijania mobów miecze wystarczają?


#3
(01.09.2017, 16:52)aztk napisał(a): Tylko po co, skoro dużo osób ma pvp wyłączone, a do zabijania mobów miecze wystarczają?

Żeby na serwerze grało się trochę inaczej.

A i jeszcze przydał by się np karabin automatyczny


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#4
(01.09.2017, 19:49)piesm napisał(a):
(01.09.2017, 16:52)aztk napisał(a): Tylko po co, skoro dużo osób ma pvp wyłączone, a do zabijania mobów miecze wystarczają?

Żeby na serwerze grało się trochę inaczej.

A i jeszcze przydał by się np karabin automatyczny

Do tego rakietnica i granatnik - szturm na chatę Libtera połączony z degradem gwarantowany Kappa
Nie widzę większych zastosowań - więcej kłopotów niż korzyści, na nie.


#5
(01.09.2017, 20:39)BoroJolo napisał(a): więcej kłopotów
Jakich?


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#6
Jeśli to ma być wprowadzone proponuję używanie 1 prochu na kilka sztuk amunicji.
Jest do tego plugin, ale nie wiem, czy chcę to zobaczyć na fCrafcie - minimalnie popieram propozycję.


[Obrazek: OAeIeW]
#7
(01.09.2017, 20:54)aseertive napisał(a): Jeśli to ma być wprowadzone proponuję używanie 1 prochu na kilka sztuk amunicji.
Jest do tego plugin, ale nie wiem, czy chcę to zobaczyć na fCrafcie - minimalnie popieram propozycję.

Lepiej magazynek na taki do karabinu np. 60 nabojowy to 3 prochy a taki do rewolweru czyli 8 naboi to tylko 1 proch.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#8
(01.09.2017, 20:49)piesm napisał(a):
(01.09.2017, 20:39)BoroJolo napisał(a): więcej kłopotów
Jakich?
technicznych.


[Obrazek: fElmNP7.png]
#9
(01.09.2017, 22:51)Norbi napisał(a):
(01.09.2017, 20:49)piesm napisał(a):
(01.09.2017, 20:39)BoroJolo napisał(a): więcej kłopotów
Jakich?
technicznych.
Taki hypixel ogarnia 2 mini gierki z broniami w tym, jedna bardziej zaawansowana od drugiej, oraz są takie pluginy jak CrackShot chociaż nie ma na najnowszą wersje więc nie wiem czy to dobry pomysł...


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#10
zbędne i tak by nikt tego nie używał (moim zdaniem)


#11
Jedno słowo: proch. Już teraz jest to cenny towar, a ten pomysł byłby zbyt ekstrawagancki.

No, chyba, że Libter wprowadzi możliwość zbierania prochu z creeperów nożyczkami :D


#12
(01.09.2017, 22:59)piesm napisał(a): Taki hypixel ogarnia 2 mini gierki z broniami w tym, jedna bardziej zaawansowana od drugiej, oraz są takie pluginy jak CrackShot chociaż nie ma na najnowszą wersje więc nie wiem czy to dobry pomysł...

Nie porównuj fCrafta do hypixla xD
Tak jak mówisz- to minigierki.
Na fCrafcie minigierek nie ma i pewnie nie będzie :v to survival z paroma utrudnieniami.
Nie róbmy nowego trybu serwera >.<


#13
(02.09.2017, 09:07)Locyc napisał(a):
(01.09.2017, 22:59)piesm napisał(a): Taki hypixel ogarnia 2 mini gierki z broniami w tym, jedna bardziej zaawansowana od drugiej, oraz są takie pluginy jak CrackShot chociaż nie ma na najnowszą wersje więc nie wiem czy to dobry pomysł...

Nie porównuj fCrafta do hypixla xD
Tak jak mówisz- to minigierki.
Na fCrafcie minigierek nie ma i pewnie nie będzie :v to survival z paroma utrudnieniami.
Nie róbmy nowego trybu serwera >.<

Nie chodzi mi o minigierki chodzi mi o broń.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#14
@piesm nie podjąłeś się wielu kwestii, które są niezbędne w wprowadzeniu takiej rzeczy jak broń palna, zatem zadam ci parę pytań:
1. Jaką mechanikę miałaby broń palna? Śnieżki? Wtedy będą spadały komicznie pociski. Zasięg 15 metrów, czy 40 jest ujmą dla tak mocnej broni.
2. Jak zrobisz wygląd broni tak, by ją przypominała? Nie dodaje się tutaj nowych grafik do paczki, służy ona jedynie do ustawienia wyglądu polskich znaków, a w mc nie ma żadnych sprite,ów, które mogłyby jakoś odwzorować wygląd pukawek.
3. Jak wytłumaczysz to ze strony "lore" gry? Przecież trzeba do tego opracować rusznikarstwo, jakiś warsztat byłby fajny. Ze strony realnego świata, łatwiej jest zrobić siodło niż bron palną, ponieważ wymaga ona precyzyjnej roboty, niż kawałek obitej skórą, wyprofilowanej kłody ze strzemionami, a na to mc nie pozwala. Pominę to, że bronjest zajebiście tania i tak samo słaba. 8 dmg dubeltówka z max 40 m? Pezecież taka broń to głowę by rozwaliło, a nie kopsnęło na 4 serduszka.
4. Jaka jest przydatność tutaj broni to nie muszę tłumaczyć bo wyżej ludzie to ogarnęli.

Sam broń szanuję, ale w mc nie da rady. Tyle. Zapraszam na jakieś mody, może tam będą bronie.


#15
(02.09.2017, 10:45)Atukam72 napisał(a): @piesm nie podjąłeś się wielu kwestii, które są niezbędne w wprowadzeniu takiej rzeczy jak broń palna, zatem zadam ci parę pytań:
1. Jaką mechanikę miałaby broń palna? Śnieżki? Wtedy będą spadały komicznie pociski. Zasięg 15 metrów, czy 40 jest ujmą dla tak mocnej broni.
2. Jak zrobisz wygląd broni tak, by ją przypominała? Nie dodaje się tutaj nowych grafik do paczki, służy ona jedynie do ustawienia wyglądu polskich znaków, a w mc nie ma żadnych sprite,ów, które mogłyby jakoś odwzorować wygląd pukawek.
3. Jak wytłumaczysz to ze strony "lore" gry? Przecież trzeba do tego opracować rusznikarstwo, jakiś warsztat byłby fajny. Ze strony realnego świata, łatwiej jest zrobić siodło niż bron palną, ponieważ wymaga ona precyzyjnej roboty, niż kawałek obitej skórą, wyprofilowanej kłody ze strzemionami, a na to mc nie pozwala. Pominę to, że bronjest zajebiście tania i tak samo słaba. 8 dmg dubeltówka z max 40 m? Pezecież taka broń to głowę by rozwaliło, a nie kopsnęło na 4 serduszka.
4. Jaka jest przydatność tutaj broni to nie muszę tłumaczyć bo wyżej ludzie to ogarnęli.

Sam broń szanuję, ale w mc nie da rady. Tyle. Zapraszam na jakieś mody, może tam będą bronie.

1. Coś w tym stylu
2.Nie wiem pytaj się @antek324980
3.A jak wytłumaczysz robienie dziwadła z jakimś laserem(czy co to jest, tak wiem nazywa się to beacon) na kawałku dreawna
A zresztą ja tylko dodałem sugestie do propozycji o wszystko pytać się @antek324980


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
#16
Pomijając temat użyteczności i sensu wprowadzania takiego rozwiązania pozostaje kwestia tekstur - @antek324980 w jaki sposób chcesz osiągnąć, żeby dubeltówka rzeczywiście przypominała dubeltówkę, itd.?


#17
(02.09.2017, 11:49)Libter napisał(a): Pomijając temat użyteczności i sensu wprowadzania takiego rozwiązania pozostaje kwestia tekstur - @antek324980 w jaki sposób chcesz osiągnąć, żeby dubeltówka rzeczywiście przypominała dubeltówkę, itd.?
Odpowiedź brzmi: żelazna (dubeltówka,rewolwer) i złota (shotgun) zbroja dla konia


#18
(02.09.2017, 14:01)antek324980 napisał(a):
(02.09.2017, 11:49)Libter napisał(a): Pomijając temat użyteczności i sensu wprowadzania takiego rozwiązania pozostaje kwestia tekstur - @antek324980 w jaki sposób chcesz osiągnąć, żeby dubeltówka rzeczywiście przypominała dubeltówkę, itd.?
Odpowiedź brzmi: żelazna (dubeltówka,rewolwer) i złota (shotgun) zbroja dla konia


Końskie zbroje mają już swoje zastosowanie, nie będziemy nimi strzelać Kappa
Chodzi o sposób wgrania tekstur broni do MC :V


#19
Propozycja zostaje odrzucona.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości