Coming Soon ™

Nadchodzi Kolorowa Aktualizacja (v2.2.9)
#1
[Obrazek: 2.2.9.png]
Przewidywane zmiany: https://wiki.fcraft.pl/v2.2.9


#2
  • Dodanie spawnu nowicjuszy w miejscu łóżka losowego gracza ze zdefiniowanej listy zaufanych w przypadku gdy nikt z graczy online nie zadeklarował przyjmowania.
  • Dodanie licznika obciążenia wyrażonego w tonach na pasku bocznym.
Najlepsze zmiany. :v


#3
Błędy: 
  • Nawodnienie w netherze nie spadało z odpowiednią prędkością.
Czyli jak było, a jak jest teraz?

Edit: Ludzie właśnie coś na chacie krzyczą, że chyba nadal nie działa.... Ah, sprawdziłem, nie działa...


#4
Było: Nether zachowywał się jak zwykły ciepły biom, nawodnienie spadało zależnie od słońca.
Jest: Nawodnienie w netherze spada tak jak w południe w ciepłych biomach niezależnie od pory dnia.


#5
Dopiero zauważyłem, że w edit nie podałem że chodzi o sok marchewkowy XD


#6
Szczerze ten licznik jest zbedny


#7
(02.09.2017, 03:40)DiscoGuide napisał(a): Szczerze ten licznik jest zbedny
on jak dla mnie jest przydatny ja czekałem na taki licznik


#8
(02.09.2017, 03:40)DiscoGuide napisał(a): Szczerze ten licznik jest zbedny
Jedni gracze potwierdzą, a inni (większość) zaprzeczą: https://fcraft.pl/temat-v2-2-9-licznik-o...Cenia-1097


#9
Idea licznika jest OK ale jednostki wagi absurdalne biorąc pod uwagę ilości jakie się tam wyświetlają (powinien być jakiś dzielnik-niedzielnik :) ) żeby waga wyglądała mniej więcej tak:  waga: 0,1 tony (jeśli już w tonach) albo 100 kg. Albo niech to będą pudy, korce, kamienie, funty, sztoły, cokolwiek byle nie używane obecnie jednostki.


#10
@Mototata pokazywanie rzeczywistej wagi przenoszonego ekwipunku wydaje się lepszym rozwiązaniem niż udawanie, że np. metr sześcienny złota waży tylko kilka kilogramów :P


#11
Być może tak, ale blok złota to niekoniecznie musi być dosłownie metr sześcienny złota. To coś co ma wymiary 1x1x1 i jest blokiem budowlanym ale niekoniecznie musi być litą substancją. Samorodek złota to nie jest jakiś dokładny wymiar ale przeciętny samorodek ma wielkość kamyka, powiedzmy takie większe, coś jak główka czosnku - takie wielkości pięści należą do rzadkości. Na westernach możemy obserwować jak poszukiwacze złota płacą nugett'ami w Saloonach. Załóżmy że jest to 5x5x5 cm... to jest 125 cm3 -  0.000125 m3 razy ilość samorodków na blok złota - 9x9=81 to nam daje w świecie zbliżonym do rzeczywistości objętość ok 0.01 m3. Sto razy mniej niż potrzeba do wypełnienia bloku złota litą substancją. W drugą stronę - gdyby bloki złota były litą substancją to samorodki musiały by mieć wielkość większą od ludzkiej głowy. Takie cuda się nie zdarzają.
Czy jest różnica pomiędzy blokiem desek a blokiem litego drewna (bala)? To przecież ten sam materiał - drewno. A z 1 bloku drewna możemy uzyskać wiele bloków desek. Powiększa nam się objętość i traktujemy bloki z desek jako puste w środku. Podobnie może być z blokami z metalu. Blok żelaza (stali sądząc po teksturze, żelazo jest znacznie ciemniejsze) - może być wykonany z blachy stalowej, blok złota z blachy złotej. Blok złota przeliczając z wagi oraz ilości samorodków (81) - (przy założeniu że samorodek to coś co się zmieści w dłoni) powinien ważyć jakieś 190 kg.


#12
@Mototata lepiej przyjąć jednak samorodki wielkości ludzkiej głowy. Nawet gdyby bloki cennych surowców były puste w środku nadal pozostają lite kamienie i inne kilkutonowe bloki.


#13
Butelka z wodą 3t
32 szt. marchewki - 6t
książka - 1t
kilof - 1t
łuk - 2t
1 blok bruku 2t
siodło 1t
4 sztuki łososia - 1t
1 tabliczka - 1t

Coraz bardziej mi się te wagi podobają  :)


[Obrazek: giphy.gif]
#14
A może by tak aktualizacja wagi? Dodanie  / zmiana  / wprowadzenie wag typu 0.01t etc.


#15
@Pohevaki aktualizacja wag od początku do końca już raz była i drugiej raczej nie będzie - ciężar takich przedmiotów jak butelka czy łuk zależy od bloków z których zostały wytworzone, a waga rzędu 0.01t nie ma żadnego sensu gdy jeden przeciętny blok potrafi ważyć kilka ton.


  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości