Coming Soon ™

Monopol na papugi w stylu Anty'ego
#1
Cześć, to ja jestem tym człowiekiem co sobie zrobił kwadrat 200x200 z ponad 40 000 bloków dirta. klik
Mam zamiar zająć całą dżunglę. Niestety, prawdopodobnie będzie to niemożliwe w pojedynkę, dlatego poszukuję wspólników, którzy zaakceptowaliby poniższą umowę:


Umowa między graczem Pelounre a wspólnikami
1. Celem nadrzędnym wyspy jest zachowanie monopolu nad nim i eliminowanie w każdy możliwy sposób każdej przeszkody.
2. Nie można roznosić zwierząt z wyspy takich jak oceloty, papugi. Nie wolno ich zabijać.
3. Prawo do zwierząt ma wyłącznie Pelounre. 
4. Podpisujący umowę są zobowiązani do niezwłocznego podjęcia skutecznych środków, które będą powodowały jak największe zajęcie terenu na powierzchni i w górę, a później bardzo duże przeobrażenie wyspy na farmę. Szkodzenie biznesowi, brak podjęcia środków w stronę monopolizacji, przejawy pasożytnictw łamanie pierwszego punktu zasad  będzie traktowane jako rozwiązanie umowy.
5. Rozwiązanie umowy doprowadza się do zrzeknięcia się wszystkich praw ze strony oddzielanej/oddzielającej się od biznesu strony.
6. Zyski będą pochodzić z rozmnażania ptaków i ocelotów, stąd zajmowanie całej wyspy. Będziemy je pojedynczo, drogo sprzedawać. (cena do ustalenia w naszej sferze)
7. Zyski są dzielone między członków według wspólnej oceny w zależności od zasług w biznesie. Jeśli mój wkład jest za mały, równie dobrze większą połowę może zająć ktoś inny.
8. Ceny ustalane są wspólnie i są wysłuchiwane, jednak ostateczna decyzja zależy od właściciela biznesu.
9. Właściciel nie może celowo bez porządnego i sprawiedliwego powodu odsunąć wspólnika z biznesu, chyba że *powody wymierzone w punkcie 2*. W przypadku złamania punktu Pelounre zrzeka się wszystkich dóbr na rzecz wyznaczonej przez niego osoby. 
10. Ostatecznym właścicielem terenu wszystkich terenów wspólników jest Pelounre, chyba że biznes zostanie sprzedany lub nastąpi złamanie punktu 9.
11. Warunki mogą być edytowane za zgodą 2/3 głosów podpisujących umowę. Właściciel stosuje się do zasad w umowie.

Wytłumaczenie umowy:
Głównym założeniem jest dochód wszystkich wspólników. W przypadku szkodzenia biznesu kogokolwiek z nich możliwe jest podjęcia stosownych kroków.
W przypadku szkodzenia biznesowi w sposób z punktu 10* lub 2* właściciel jest zobowiązany zrzec się praw wz. monopolem dżungli i przekazać wszystkie biznes jednej osobie.

Co jest brane pod uwagę:
1. Predyspozycje odnośnie pochłaniania terenu wyspy. (aktywność,  dostęp do odpowiednich środków, reputacja)
2. Lojalność, instynkt samozachowawczy.
3. Opinia innych wspólników.


Chętnych zapraszam na PW na forum lub discordzie - należy przesłać wiadomość. "Zgadzam się na wszystkie zamieszczone warunki dnia 2017-08-19, czekam na odpowiedź.
Aktualna liczba poszukiwanych wspólników: 3.


Odpowiedz
#2
@libter można tak robić?


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
Odpowiedz
#3
Na osłach mało się zarabia, a są kilka razy bardziej przydatne niż papugi i oceloty, więc wg. mnie raczej taki biznes nie będzie opłacalny. 

W każdym bądź razie, powodzenia! 

ps. gdzieś indziej na mapie musi być biom dżunglowy, więc nie bądź pewny swojego monopolu


Odpowiedz
#4
Nie sądzę żeby ten biznes był aż tak lukratywny, sprzedasz 2 oceloty/papugi i już po biznesie bo osoba kupująca je zacznie rozmnażać i sprzedawać za 2 razy niższą cenę. Wątpię nawet czy on się odpowiednio dobrze zwróci, już nic nie mówiąc, że nie mamy pewności czy po drugiej stronie mapy takowego biomu też nie ma.


Odpowiedz
#5
(19.08.2017, 07:35)piesm napisał(a): @libter można tak robić?
Nie jest to zabronione (chyba, że którymś mniej precyzyjnym punktem z [R2] §1), ale i tak prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie :P


Odpowiedz
#6
Lubię akcje tego typu mam tu na myśli ogrom pracy , na innym serwerze znany jestem np z bardzo dużych farm zbieranych ręcznie czy też wykopania 1 500 000 sztuk bruku ale niestety ten regulamin jest nie do przyjęcia.


Odpowiedz
#7
Czyli chcesz sobie zrobić prywatną dżungle?


Odpowiedz
#8
Regulamin ma na celu zabezpieczenie przed takimi sytuacjami jak Filip opisał.
Nie mogę ryzykować, że wspólnik postanowi sprzedać 2 papugi jednej randomowej osobie bez spisania umowy od tak.
Umowa może wydawać się niesprawiedliwa, ale to tylko zabezpieczenie dla dobra biznesu. 
Umowa wiążę również mnie i ja też mogę być odsunięty.


Odpowiedz
#9
Ta umowa nie powstrzyma sytuacji jakie opisałem i raczej nowe umowy przy nabywaniu zwierząt również takich sytuacji nie powstrzymają.


PS też sądzę, iż jest ona przesadzona (mnie na pewno nie zachęca do jakichkolwiek inwestycji)


Odpowiedz
#10
Odświeżam po 9 dniach. :v


Odpowiedz
#11
Ja w sumie moge


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości