Coming Soon ™

Ankieta:
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Zmniejszony respawn potworów
#1
Nie wiem czy da się to zrealizować, ale proponuję zmniejszony respawn potworów jeżeli liczba graczy jest większa bądź równa od przykładowo 20 osób. Dlaczego? Ponieważ od wtedy są lagi, sporo chunków jest aktywnych, a na nich są potwory co automatycznie sprawia większe obciążenie. Pomysł dość prosty, a lagi staną się mniej upierdliwe.


Przejście z hard na easy było dobrym pomysłem.
Odpowiedz
#2
Niestety, to nie potworki są źródłem lagów.


Odpowiedz
#3
Jednak zmniejszy to zużycia zasobów nawet w małym stopniu?


Przejście z hard na easy było dobrym pomysłem.
Odpowiedz
#4
Nie wiem czemu ale gdy budujesz grinder to jeden pająk na 10min, a gdy zostawisz puste pomieszczenie na 5 minut to jest pełne potworów.


  [Obrazek: JWhNnxU.jpg]
Odpowiedz
#5
Skoro nie potworki, to pewnie zwierzęta. Należałoby ograniczyć ich maksymalną ilość/1 chunk albo jakoś ograniczyć ich rozmnażanie - np.  że istnieje spora szansa że się ono nie powiedzie (cooldown do następnej próby ma zostać, tak samo długi jak 'udanym' rozmnożeniu), ale zwiększyć tym samym nieco drop z zwierząt. Przy okazji może rozwiązać się drugi serwerowy problem - ci, którzy narzekają, że jest mało zwierząt na mapie dostaną więcej itemów po zabiciu znalezionego zwierzęcia.


Odpowiedz
#6
Zmniejszanie respawnu potworów nie ma sensu, ale ze zwierzętami prędzej czy później trzeba będzie coś zrobić wg. propozycji @aztk.


Odpowiedz
  




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości