Coming Soon ™

No to lu... Bijatyki oraz popijawy ciąg dalszy.
#1
Zrobiłem screeny  i nie zamierzałem na tym poprzestać. Plan był od dawna taki żeby screeny się ruszały.
Voila. Oto ruszające się screeny:



klikajcie w najlepszą rozdzielczość - bo jest i oglądajcie w trybie pełnoekranowym na YT.

Jest też kanał "fcraft underground" który założyłem z rozpędu, nie spytawszy o zdanie. 
Mogę zmienić na unofficial. W ostateczności  jeśli komuś przeszkadza że nazwałem bez pytania kanał yt fcraft underground - mogę zmienić nazwę na Wesoła Dolinka. 
Ale najlepiej jakby został ten underground bo kojarzy mi się z przyjemnym kopaniem złota.
Przy okazji pojawiło się kilka rzeczy.

Pierwsza to prawdziwa bijatyka i popijawa, którą musimy zorganizować na nowo. Ale zdałem sobie sprawę że bez pomocy większej ilości osób oraz dobrej komunikacji nic z tego nie wyjdzie (takiej pomocy jak @Jqmey 'a który zrobił tabliczki w netherze chwała Ci za to Jq). Trzeba wszystko przemyśleć i dopracować. A ja poleciałem lekko na żywioł opierając się na staropolskim "jakoś to będzie". Wersja 2.0 bijatyki i popijawy jeśli ma się ukazać powinna być lepsza.

Druga sprawa to możliwość robienia filmików promujacych serwer, wymyślania scenariuszy do nich i w ogóle zabawa w te klocki. Mam w tym troszkę doświadczenia. Ale nie mam żadnego doświadczenia z grami i youtuberami. Widziałem kilka produkcji i wybaczcie - dla mnie to debile. Potrzebuje więc się doedukować. Może ktoś ma ochotę się pobawić w filmotwórczość.

Teraz problemy. 
Można robić filmiki, cinematiki i inne iki, w celu reklamowania serwera oraz uciechy ogólnej,
problem tylko w tym że serwer nie rozpieszcza nas zbytnią ilością chunków na raz.
W grze to nie przeszkadza nawet lepiej się gra na słabszych komputerach ale w filmikach bardzo. 
Są dziury w krajobrazie, brakuje całych miast. 
Bo do wyrenderowania scenki potrzeba jest większego kawałka mapy niż tylko te kilka chunków dookoła.


[Obrazek: 89RmuSh.png]

Tutaj niby wszystko jest w porządku, bo drugi plan jest dosyć wysoki i zasłania tło:

[Obrazek: EvB6Kij.png]

Ale jak tylko panoramujemy w górę i drugi plan przestaje zasłaniać tło wyłażą braki:

[Obrazek: lnXTmUi.png]

[Obrazek: is8n9MM.png]

Ucięta latarnia morska, część domów, pałac po prawej i wszystko co dalej.

[Obrazek: puY1IO5.png]

Żeby wybrać te kilka ujęć które są na filmiku, siedziałem parę godzin i grzebałem w wielogodzinnym zapisie stanu gry. 90% superfajnych rzeczy poleciało do kosza bo co chwila pojawiają się i znikaja chunki. I ciągle ich brakuje. Zasięg renderowania powinien być długi - nawet 16-18 chunków a nie standardowe 4-5. Chciałem to obejść i zciągnąć kawałek mapy na singleplayer i tam sobie na spokojnie wszystko poustawiać. Ale jak zainstalowałem dedykowany do tego mod - World Downloader - podobno jedyny i dobry (pewnie dlatego dobry bo jedyny) to okazało się że jest zabroniony. OK... to nie mam pomysłu. 
Schematica radzi sobie z zapisem małego kawałeczka a i tak potem okazuje się że są dziury, musiałbym poskładać to z tych dziurawych kawałeczków, a wklejanie schematów za pomocą WorldEdita to spora loteria, zawsze jest kilka bloków nie tam gdzie trzeba i nie w tą stronę. Więc schematica - nie. 

Daimio @Pohevaki zasugerował że mógłbym się zwrócić o jakąś pomoc do @Libter 'a, być może dałoby się zrobić tak, że w nocy, kiedy pojawiają się wybitni gracze ale w mniejszej ilości (ilość kontra jakość, odwieczny problem) można by coś pogmerać w dystansie renderowania  tak żeby chunków ładowało się więcej. Nie mam pojęcia czy to zadziała. Trzeba by zrobić próbę.

Inną opcją jest umożliwienie ściągnięcia albo ściągnięcie fragmentów mapy - z budowlami, sama powierzchnia, to co pod ziemią w zasadzie nie jest interesujące do pokazania na filmiku - w jakimś formacie (nawet schematic WorldEditem, ale duży).
taka fragmentaryczna mapka może zostać użyta jako dekoracje do wyrenderowania w replay modzie albo przekonwertowana do jakiegoś programu do animacji (Maya, 3dmax, czy nawet Iclone). Replay mod zapisuje grę - w tym jego siła (słaby jest w ustawieniach kamery, zapisie projektu, interfejsie oraz w formatach plików), natomiast w programach do animacji 3d można robić interesujące cinematiki czy też fabularbne historyjki z postaciami.

Bez tego to droga przez mękę albo kiepska jakość.

Teraz pytania. Kto jest najbardziej znanym i opiniotwórczym youtuberem od MC. Chciałbym się zapoznać z twórczością. Oczywiście poza MIKIM - jego dokonania już znam (oczywiście jestem fanem).

[Obrazek: 670494]


[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
No to lu... Bijatyki oraz popijawy ciąg dalszy. - przez Mototata - 16.12.2017, 02:55



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości