Coming Soon ™

Ankieta: Czy uważasz, że to dobry sposób na odblokowanie pobierania itemów ze skrzynek przez wagoniki?
Tak, ten sposób jest wystarczająco bezpieczny.
75.00%
6 75.00%
Nie, propozycja wymaga zmian./Nie chcę, aby ta funkcjonalność została odblokowana.
25.00%
2 25.00%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Bezpieczne pobieranie itemów wagonikami.
#1
Witam

Chciałbym zaproponować bezpieczny sposób na pobieranie przedmiotów ze skrzynek/lejów wagonikami z lejem. Trochę mi to doskwiera, ponieważ zapragnąłem stworzyć sobie system transportu. Myślę, że nie tylko mi tego brakuje, dlatego po przeczytaniu propozycji proszę o zagłosowanie. ;)

W skrócie:
Proponuję aby wagonik z lejkiem mógł pobierać przedmioty ze skrzyń oraz sklepów (skupów) pod warunkiem, że jest on aktualnie aktywowany przez Tor aktywacyjny (który musi zostać postawiony bezpośrednio pod skrzynką oraz zasilony sygnałem redstone, co jest niemożliwe bez dostępu do chroniącego skrzynkę cuboida).

Opis:
Standardowo w Minecrafcie pobieranie itemów działa w sposób następujący:
[Obrazek: V5MCFfK.png]
Jest to niebezpieczne z uwagi na możliwość podsunięcia takiego wagonika pod skrzynkę (nawet na cuboidzie) oraz opróżnienie jej zawartości (przykład z lewej). Wagonik z lejem zawsze pobiera itemy, za wyjątkiem sytuacji, gdy jest on aktywowany. Tor aktywacyjny służy tutaj jako "wyłącznik" dla wagonika z lejem.

Aktualnie na fCrafcie pobieranie przedmiotów przez wagoniki z lejkiem jest całkowicie wyłączone.
[Obrazek: ivsfBEf.png]

Oto moja propozycja:
[Obrazek: 1YQw17I.png]
Proponuję, aby tor aktywacyjny stał się włącznikiem dla wagonika, oznacza to, że wagonik nie będzie pobierać itemów, chyba że zostanie aktywowany torem aktywacyjnym (Activator Rail). Jak napisałem wcześniej, taki tor musi otrzymać sygnał redstone, by móc zacząć aktywować.

Myślę, że będzie to bezpieczny sposób na odblokowanie tej pożytecznej funkcjonalności.

Pozdrawiam,
Whitehead


Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
Bezpieczne pobieranie itemów wagonikami. - przez Whitehead - 08.11.2017, 14:06



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości