Coming Soon ™

Ankieta: Moje zdanie:
Jestem za pomysłem
84.62%
11 84.62%
Nie potrzeba wyręczać administracji
15.38%
2 15.38%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[v2.1.11] Pomysł odnośnie krzykaczy na serwerze
#5
(26.01.2017, 00:36)Atukam72 napisał(a): Może by rozwinąć temat i zrobić więcej /vote? Np. /votemute czy /votekick. /voteban byłby przesadą.
Samo /votemute powinno wystarczyć, kick jest raczej zbędnym narzędziem.

Co do tematu - całkiem dobry pomysł i można odpowiednio zabezpieczyć go przed nadużyciami.
  • Gracz posiadający co najmniej <dolary>$ wpisuje /skarga <nick>, następnie po przeczytaniu informacji o sankcjach za bezpodstawne zgłoszenie wpisuje /skarga tak.
  • Przez <minuty> minut każdy gracz może zagłosować komendą /skarga tak lub /skarga nie.
  • Jeśli zagłosowało co najmniej <minimum> graczy stanowiących co najmniej <frekwencja>% graczy serwera i osiągając co najmniej <poparcie>% głosów na tak - zgłoszony gracz zostaje wyciszony na <godziny> godzin.

Zmienne do ustalenia, liczę tutaj na Waszą pomoc ;)
  • <dolary> - ilość dolarów, które trzeba posiadać aby zgłosić gracza. Zakładam, że gracze posiadający walutę interesują się bardziej serwerem, znają jego zasady i nie będą zapychać systemu skarg ani zgłaszać graczy bezpodstawnie.
  • <minuty> - liczba minut na głosowanie. W pierwotnej propozycji jest 1, wg. mnie 1-3 minut powinno wystarczyć.
  • <minimum> - minimalna liczba głosujących, żeby nie wyciszyć kogoś złośliwie przy trzech graczach online (wtedy wystarczy /ignore).
  • <frekwencja> - minimalny % graczy, którzy muszą zainteresować się skargą, żeby nie została ona zaakceptowana np. głosami dwóch graczy przy parudziesięciu graczach online. 50-70% powinno wystarczyć.
  • <poparcie> - minimalne poparcie, 70-75% będzie chyba odpowiednie.
  • <godziny> - liczba godzin do wyciszenia gracza. Wg. propozycji jest 10, jednak znacznie krótszy czas (np. 1 godzina) powinien wystarczyć (jak administrator nie przyjdzie do tego czasu można zrobić kolejne głosowanie).


  


Wiadomości w tym wątku
RE: Pomysł odnośnie krzykaczy na serwerze - przez Libter - 26.01.2017, 10:15



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości