Coming Soon ™

Oznakowanie dróg lądowych na podstawie morskiej przygody
#10
(17.09.2017, 18:18)Libter napisał(a): Jako posiadacz głównych autostrad uważam przedstawiony problem za zbyt wąski, aby modyfikacja czy nawet naruszanie obecnej estetyki dróg było uzasadnione. Dojście do centrum jest bardzo proste - wystarczy kierować się malejącymi współrzędnymi (F3, /ustaw pozycja) lub zaplanować trasę na mapie serwera.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi stwierdzeniami. Z żadnym z nich. 
Moja propozycja ma na celu ułatwienie komunikacji graczom początkującym. Pamiętam raban jaki robiłeś z okazji braku nowych graczy i że musimy pomagać nowym. Po to zostało stworzone całe to przyjmowanie.
Wielokrotnie usiłowałem pomóc nowym w dotarciu do jakiegoś celu - zdalnie poprzez czat i wiem jakie wiążą się z tym problemy. Funkcja ustaw pozycja jest bardzo przydatna - używam jej cały czas, dużo lepsza niż F3 który zajmuje sporo ekranu ale dotarcie z informacją jak nowy gracz ma to włączyć albo jak używać graniczy z cudem. W przypadku nowych ustaw pozycja jest całkowicie nieprzydatna - po prostu nie umieją tego włączyć ani tego używać.
Są kłopoty również z F3 bo na laptopach klawisze funkcyjne włączaja się często przy użyciu dodatkowego klawisza (Fn). Mapa serwera... to juz czysta abstrakcja. Podkreślam cały czas chodzi o nowych graczy.
dojście do centrum nie jest proste na drogach, nie biegnących prosto w kierunku centrum, czasem trafiamy na drogę która biegnie w poprzek - i nie wiadomo w którą iść stronę żeby dotrzeć do centrum. Z tym problemem mierzył się chyba każdy. A kierowanie się współrzędnymi to są biegi przełajowe.

Mój pomysł, jak mniemam, bardzo upraszcza dotarcie do centrum.
Znajdź drogę która ma pasek z boku (chodnik, ścieżkę, znaczki, kostki, kwiatki, cokolwiek wymyślimy) i idź nią tak aby mieć je z prawej (lewej to też trzeba ustalić) strony. I tyle. Żadnego "ustaw współrzędne", uruchom konsole deweloperską czy włącz mapę serwera znajdź się na niej znajdź drogę, punkty charakterystyczne... nowy gracz już dawno umarł z pragnienia i odrodził się w nowym miejscu a po trzecim razie zrezygnował z gry.

Bardzo się cieszę że estetyka ma dla Ciebie znaczenie (dla mnie też ma) dlatego uważam że można spróbować znaleźć rozwiązanie które nie naruszałoby istniejącej estetyki (nie chce przebudowywać dróg).


Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Oznakowanie dróg lądowych na podstawie morskiej przygody - przez Mototata - 17.09.2017, 18:50



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości